Poznań

Supermaraton Gór Stołowych już w sobotę

01.07.2015

Supermaraton Gór Stołowych już w sobotę

Pasterka to miejscowość, o której już nie raz mogliście przeczytać na naszej stronie. Odwiedzamy ją chętnie, bo raz – to świetny punkt wypadowy na biegowe wycieczki, a dwa – można tam zapomnieć, do czego służy telefon – w Pasterce nie ma zasięgu! ;) W najbliższy weekend ta przygraniczna miejscowość nie będzie tak cicha i spokojna, jak to zazwyczaj bywa. W sobotę startuje bowiem Supermaraton Gór Stołowych – jedna z najlepiej zorganizowanych imprez biegowych w polskich górach.

Start o 9:00 przy schronisku PTTK Pasterka. Meta: schronisko PTTK na Szczelińcu. Dystans do pokonania: około 50 km. Trasa prowadzi szlakami turystycznymi polskich Gór Stołowych i czeskich Broumovskich Sten. Jest wymagająca technicznie, po drodze na zawodników czeka dużo skał, zakrętów, znaczne przewyższenia: +2200/-2000 m. Limit czasu ukończenia biegu wynosi 9 godzin. Na trasie przewidziane są punkty odżywcze.

Szczegółowy mapa i profil trasy znajdują się TUTAJ.

Edycja 2014

Poprzednia edycja Supermaratonu Gór Stołowych po raz pierwszy odbyła się na aktualnej trasie. Poprzednia miała ok. 46 km. W 2014 roku Piotrek Hercog – znakomity biegacz ultra i jeden z organizatorów biegu – dorzucił kilka wymagających kilometrów.

W ubiegłym roku wygrał Robert Faron z czasem 4:50:59. Drugie miejsce zajął Artur Jabłoński (zwycięzca cyklu CITY TRAIL Warszawa) – 4:53:52, a trzecie – Piotr Mierzejewski - 5:01:28. Wśród kobiet najlepszą okazała się Ewa Mejer – 5:36: 25. Jako druga linię mety minęła Olga Łyjak – 5:47:02, a trzecią zawodniczką była Viyaleta Piatrouskaya – 5:51:59. Do mety dotarło 415 osób, z czego 9 poza limitem. 

Strona biegu

FP biegu

fot. Piotr Dymus

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni