z

Olsztyn

Olsztyn z rekordem frekwencji

01.03.2014

Olsztyn z rekordem frekwencji

Pewny zwycięstwa w klasyfikacji generalnej w Olsztynie Wojciech Kopeć, nie startował w 5. kolejce zawodów nad Jeziorem Długim, stąd szanse na wygraną otworzyły się przed kolejnymi w klasyfikacji zawodnikami. Skorzystał z niej 2. w klasyfikacji – Paweł Pszczółkowski, który wbiegł na metę z wynikiem 16:57. Wśród pań najlepszą okazała się Monika Jackiewicz (19:10), która pokonała Martynę Konarzewską (19:19) i Martynę Wardę (20:24) – walczącą o zwycięstwo w Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury. Przedostatnie zawody w Olsztynie okazały się być rekordowe pod względem frekwencji. Linię mety biegu głównego przekroczyło 265 zawodników.

Paweł Pszczółkowski, który sobotnim zwycięstwem zagwarantował sobie 2. miejsce w klasyfikacji generalnej nie ukrywa, że rywale mocno naciskali, więc nie było mowy o „odpuszczeniu” przed metą. – Jutro startuję w półmaratonie w Wiązownej, więc dziś chciałem się przetrzeć. Łatwo nie było, bo na dwóch ostatnich kilometrach czułem już zmęczenie w nogach – podkreślił po biegu. – Cieszę, się z wygranej, bo dzięki niej jestem pewien 2. miejsca w „generalce”, co oznacza, że na 90 % nie będę startował w ostatnim biegu, ale jeśli będę w Olsztynie przyjdę pokibicować.

O wiele więcej emocji szykuje się w klasyfikacji pań. Zwyciężczyni dzisiejszego biegu – Monika Jackiewicz jako jedyna z czołówki ma już na koncie 4 starty, a więc jest pewna, że będzie sklasyfikowana. Po 3 biegi mają 2. dziś Martyna Konarzewska i nieobecna Marta Barcewicz, która również ma szanse na wygraną w cyklu.

Przed biegiem głównym, tradycyjnie odbyły się biegu dzieci i młodzieży w ramach cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Ostatni bieg w Olsztynie zaplanowany jest na 29. marca. Ceremonia zakończenia, podczas której zostaną rozdane nagrody i wręczone medale, dla wszystkich którzy ukończą co  najmniej 4 z 6. biegów odbędzie się w ciągu 3. tygodni od ostatniego biegu. Na ceremonię zaprosimy w środku tygodnia, w godzinach popołudniowych. O szczegółach poinformujemy na naszej stronie.

A jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury na Facebooku odbędzie się konkurs, organizowany wspólnie z klubem fitness Sylwetka.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni