Olsztyn

Olsztyn i Trójmiasto rozpoczęły sezon

09.10.2023

Olsztyn i Trójmiasto rozpoczęły sezon

Po letniej przerwie wróciliśmy do Olsztyna i Trójmiasta. W weekend 7-8 października nasza "przełajowa piątka" przyciągnęła 644 uczestników. W zawodach juniorskich pobiegło 283 młodych sportowców. Szczególnie warto podkreślić udział w gdańskiej odsłonie cyklu utalentowanego Macieja Megiera. Kolejne zawody w Olsztynie i Trójmieście - w ostatni weekend listopada. 

Jedenasty sezon w Olsztynie

Nasze biegi są obecne nad olsztyńskim Jeziorem Długim od 2012 roku. Niektórzy zawodnicy pamiętają początki cyklu, ale część z nich dołączyła do wydarzenia dopiero w tym roku i co więcej - wielu z nich dopiero rozpoczyna swoją biegową przygodę.

Olsztyńska trasa CITY TRAIL należy do urozmaiconych - na 5-kilometrowym dystansie nie brakuje podbiegów. W trzystopniowej skali Olsztyn wyceniamy na "dwójkę". Tym samym rezultaty zwycięzców poniżej 16 minut nie zdarzają się często. A taki właśnie czas osiągnął najszybszy w sobotę - Adam Ochnik. Jego wynik to 15:49. Drugie miejsce zajął Kostiantyn Pyshniak (16:19), a trzeci był Wiktor Kujawa (16:44). W rywalizacji kobiet jako pierwsza na metę dotarła druga zawodniczka ogólnopolskiego finału - biegu CITY TRAIL Gold, który odbył się w kwietniu - Sviatlana Sanko (czas 19:02). Drugie miejsce zajęła Martyna Budziłek (19:30), a trzecia była Monika Jacyszyn (19:40).

Wyniki sobotnich zawodów można znaleźć TUTAJ. Drugi bieg edycji w Olsztynie odbędzie się 25 listopada.

​Rekordowy wynik w Gdańsku

Podbiegi, zbiegi, szerokie ścieżki przeplatane tzw. single trackami, zmieniająca się nawierzchnia - od szutru po piaszczyste fragmenty. Niby tylko 5 km, ale na gdańskiej trasie naprawdę dużo się dzieje! W naszej ocenie to pętla z "trójką", a więc jedna z najbardziej wymagających spośród jedenastu tras tworzących ogólnopolski cykl.

Sezon 2023/2024 rozpoczął się w Trójmieście mocnym akcentem – fantastycznym rekordem trasy, którego autorem został Maciej Megier. Jego wynik - 15:56 jest lepszy od poprzedniego rekordu trasy o ponad pół minuty!

- Nie oszczędzałem się na trasie, ale też nie czułem, by podbiegi szczególnie mi przeszkadzały  - lubię wymagające trasy, dobrze się na nich czuję. Znam te okolice, bo trenujemy tutaj, więc zaskoczenia nie było. W planie mam już kolejny start w CITY TRAIL - za tydzień w Bydgoszczy, ponieważ biegi te wpisują się w przygotowania do przełajowych mistrzostw Polski, które będą z kolei przepustką do grudniowych mistrzostw Europy - mówił po zawodach Maciej Megier, zwycięzca niedzielnego biegu i rekordzista trasy w Gdańsku.

W gdańskim biegu drugie miejsce zajął Szymon Skalski, którego wynik - 16:21 - również jest lepszy od poprzedniego rekordu trasy, a trzeci był Daniel Marszk (16:44). W rywalizacji kobiet jako pierwsza na metę dotarła klubowa koleżanka zwycięzcy biegu - Julia Koralewska. Jej czas - 18:50 - to również świetny rezultat. Drugie miejsce zajęła Monika Dubiella (19:26), a trzecia była Aleksandra Baranowska-Trzasko (21:20).

Wyniki zawodów można znaleźć TUTAJ. Drugi bieg edycji w Trójmieście odbędzie się 26 listopada - w Gdyni.

fot. Filip Kowalkowski