Olsztyn

Zakończyliśmy sezon w Lublinie i Olsztynie

11.03.2023

Zakończyliśmy sezon w Lublinie i Olsztynie

W sobotę, 11 marca spotkaliśmy się po raz ostatni w edycji 2022/2023 w Lublinie i Olsztynie. Były to biegi ostatecznie rozstrzygające w klasyfikacji generalnej, a także zawody, podczas których nagrodziliśmy najszybsze panie w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań. Co więcej - rozdawaliśmy również medale za ukończenie cyklu. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z obu biegów. 

Lublin

Nasze 5-kilometrowe zawody nad Zalewem Zemborzyckim przyciągnęły 201 osób. Zwycięstwo odniósł Rafał Gontarczyk, który tym samym potwierdził, że jest najskuteczniejszym biegaczem sezonu. Wśród kobiet najszybszą okazała się dzisiaj triumfatorka klasyfikacji generalnej - Dominika Łukasiewicz. Ostatni lubelski akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 29 marca w Klubie GYM Lublin. Ważna informacja dla osób, które nie mogły pojawić się dzisiaj na biegu - od tego dnia będzie również można odebrać medale. 

Najszybsze panie dzisiejszego biegu to: Dominika Łukasiewicz (czas 19:58), Magdalena Sekuła (21:08) i Katarzyna Holc (21:14). Męskie podium w dzisiejszych zawodach to: Rafał Gontarczyk (16:58), Krzysztof Lotek (17:13), Paweł Wysocki (17:24).

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 72 młodych sportowców.

- Biegi CITY TRAIL to dla mnie bardzo dobry trening. Na lubelskiej trasie nie wystarczy być wybieganym, bo jest wiele zmiennych, które decydują o ostatecznym sukcesie. Grudniowe zawody, które odbyły się w świeżym śniegu sięgającym do kolan były nie tylko najbardziej wymagającymi, w jakich brałem udział. To było także najtrudniejsze przeżycie, jakie pamiętam. Chociaż jako junior startowałem w biegach górskich i zdobywałem medale, nie czuję się wyjadaczem w biegach w terenie, dlatego tym bardziej cieszę się z wygranej w przełajowym cyklu. Ten rok nie jest dla mnie łaskawy, kłopoty zdrowotne mnie nie omijają, więc na razie nie planuję konkretnie sezonu 2023. Myślę o startach na dystansie 800m na bieżni, ale czas pokaże - mówił po zawodach Rafał Gontarczyk, zwycięzca dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej w Lublinie.

Lokalnymi współorganizatorami są InesSport oraz Perfect Runner Lublin. Lubelską edycję biegów wspiera Miasto Lublin. 

Olsztyn

Bieg nad Jeziorem Długim przyciągnął 236 osób. Zwycięstwo odniósł Przemysław Flaga. Najskuteczniejszym biegaczem sezonu jest nieobecny tym razem Adrian Przybyła. Wśród kobiet najszybszą okazała się dzisiaj triumfatorka klasyfikacji generalnej - Magdalena Trzeciak. Ostatni olsztyński akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 21 marca w Fitness Clubie Sylwetka. Ważna informacja dla osób, które nie mogły pojawić się dzisiaj na biegu - od tego dnia będzie również można odebrać medale. 

Najszybsze panie to dzisiaj: Magdalena Trzeciak (czas 20:22), Martyna Budziłek (20:57) i Daria Mitręga (21:09). Męskie podium w dzisiejszych zawodach to: Przemysław Flaga (17:39), Szymon Sawicki (17:40), Daniel Mikielski (18:05).

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 137 młodych sportowców.

- Ten sezon był dla mnie trudny, problemy ze zdrowiem wzięły górę. Nie jest łatwo biegać mocno i wygrywać z niskimi wynikami krwi. Ale uważam się za silną kobietę, pomimo problemów ze zdrowiem czy w życiu prywatnym umiem odnaleźć rozwiązania i dążę do zrealizowania swoich celów i marzeń. Dobrym tego przykładem był trzeci bieg CITY TRAIL w kończącym się sezonie. Po 2 km zaliczyłam upadek na trasie, ale nie poddałam się i do końca wierzyłam, że jeszcze jestem w stanie wygrać i tak się stało. Planuję wystartować w ogólnopolskim biegu finałowym – CITY TRAIL Gold. Po cichu liczę, że warszawska trasa będzie mniej wymagająca niż ubiegłoroczna w Bydgoszczy - podkreśliła po zawodach Martyna Budziłek, druga zawodniczka dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej w Olsztynie.

CITY TRAIL Gold

Dzisiejsze biegi nie były ostatnimi sportowymi akcentami dla lubelskich i olsztyńskich uczestników CITY TRAIL. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który zaplanowaliśmy na 1 kwietnia - w Warszawie. Zapisy trwają

fot. Kacper Kirklewski