Olsztyn

Magdalena Trzeciak zwyciężczynią klasyfikacji generalnej w Olsztynie

11.02.2023

Magdalena Trzeciak zwyciężczynią klasyfikacji generalnej w Olsztynie

Ciekawie było dzisiaj w Olsztynie i to bardzo! Najszybszą wśród kobiet okazała się Magdalena Trzeciak, która tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Tuż za Jej plecami do mety dobiegła Martyna Budziłek - druga także w generalce, a najlepsza w dwóch poprzednich sezonach naszego olsztyńskiego cyklu. Wśród mężczyzn niemniej interesująco! Zwycięstwo odniósł Adam Ochnik, który popkrzyżował plany Adraian Przybyły - lidera klasyfikacji generalnej. Do mety dotarło dzisiaj 248 osób - wielkie brawa dla Was!

W końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze biegi, więc na tym etapie cyklu w niektórych lokalizacjach znamy już zwycięzców i zwyciężczynie. Do tego grona dołączyła dzisiaj Magdalena Trzeciak.

- Każdy sezon CITY TRAIL jest inny, tak samo jak każdy bieg edycji. Aktualny sezon uważam za dosyć zmienny, głównie ze względu na warunki panujące na trasie. Najtrudniejszym biegiem był bieg trzeci - styczniowy. Najlepiej wspominam pierwszy bieg w październiku, gdzie czułam jeszcze "gaz" wynikający z letniej formy i suchy grunt pod stopami. Dziś na trasie w większej części panowały dobre warunki, a na pojedynczych odcinkach zalegał śnieg i lód, gdzie trzeba było zachować ostrożność. Biegłyśmy razem z Martyną Budziłek większą część dystansu, na około 500m do mety przyspieszyłam, wyszłam na prowadzenie i utrzymałam je do mety. W sezonie 2023 przede wszystkim będę starała się poprawić swoje rekordy na 5 i 10km, ale konkretnych startów w zawodach jeszcze nie planowałam - mówiła po biegu Magdalena Trzeciak.

Dzisiejszy wynik Magdaleny Trzeciak to 19:13. Drugie miejsce zajęła Martyna Budziłek (19:19), a trzecia była Monika Jacyszyn (19:59). Dokładnie tak samo prezentuje się kobiece podium w końcowej klasyfikacji 2022/2023.

Inaczej wygląda sytuacja w męskiej rywalizacji. Przed zawodami bliskim postawienia kropki nad "i" był Adrian Przybyła, który dotychczas wygrał już dwa biegi. Tym razem szybszym okazał się Adam Ochnik, który tym samym zapewnił sobie szansę na walkę o końcowy sukces w marcu. Wyniki najszybszych mężczyzn dzisiejszego biegu: Adam Ochnik - 16:25, Adrian Przybyła - 16:52, Wiktor Kujawa - 17:05.

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 133 młodych sportowców. Ostatni bieg sezonu w Olsztynie zaplanowaliśmy na 11 marca.

Ogólnopolskie podsumowanie sezonu

Nasz cykl to zawody organizowane w formule Grand Prix. Oznacza to, że warto w biegach startować regularnie, bo dopiero po zakończeniu cyklu (w marcu) znane będą ostateczne rozstrzygnięcia. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum trzy razy (od października 2022 do marca 2023 zaplanowaliśmy pięć biegów – wszystkie na tej samej trasie).

Biegi CITY TRAIL odbywają się także (poza Olsztynem) w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia 2023.

fot. Kacper Kirklewski