Olsztyn

Olsztyn wystartował!

15.10.2022

Olsztyn wystartował!

Dziesiąta edycja naszego cyklu w Olsztynie ruszyła! Pierwszy z pięciu zaplanowanych na sezon 2022/2023 bieg przyciągnął nad Jezioro Długie blisko 300 dorosłych i aż 190 dzieciaków! Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł Adrian Przybyła. Wśród kobiet najszybszą okazała się Magdalena Trzeciak. Kolejny bieg już 26 listopada.

Triumfator biegu – Adrian Przybyła dotarł do mety w znakomitym czasie 15:55. - Startowałem w CITY TRAIL po raz pierwszy. Zakładałem, że będę walczył o rekord trasy i dlatego od startu ruszyłem bardzo mocno, szybko zyskałem przewagę nad innymi zawodnikami i w zasadzie czułem, jakbym biegł sam. Niestety w lesie straciłem zasięg GPS w zegarku i jeden z kilometrów wyszedł zaskakująco wolno, co nie ukrywam – zdemotywowało mnie. Myślałem, że straciłem szansę na rekordowy czas. Szkoda, że ta pomyłka zegarka wybiła mnie z rytmu, ale kolejne biegi przede mną. Nie składam broni – podkreślił na mecie zwycięzca zawodów

Drugie miejsce zajął dzisiaj Adam Ochnik, z czasem 16:13, a trzeci był Damian Świerdzewski – najlepszy w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL  Lublin w poprzedniej edycji (dzisiejszy wynik Damiana to 16:18).

W rywalizacji kobiet najszybszą była dzisiaj Magdalena Trzeciak z czasem 19:02. Drugie miejsce zajęła Martyna Budziłek (19:15), a trzecia była Monika Jacyszyn (20:11).

Wyniki biegu głównego znajdziecie tutaj. Zapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie.

Przed dzisiejszym biegiem funkcjonowała Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK. W tym miejscu warto dodać, że wśród biegaczy nie brakuje sprawnych i pełnych energii seniorów. – Biegam od kilkunastu lat. Zacząłem już po siedemdziesiątce. Motywacją były kłopoty ze zdrowiem – ruch miał być lekarstwem. I faktycznie jest. Dzisiaj startuję głównie na dystansach 5-10 km, ale mam na koncie także półmaratony – ostatni przebiegłem w Warszawie, wiosną tego roku – podkreślił na mecie jeden z biegaczy - Jan Ambrożko, rocznik 1938.

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 190 uczestników i jest to drugi wynik w dziesięcioletniej historii dziecięcych naszych biegów w Olsztynie.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie nad Jeziorem Długim. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

Kolejne zawody w Olsztynie zaplanowane są na 26 listopada. Będzie to bieg z dodatkową klasyfikacją dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów dostanie nagrody od Herbapol Poznań.

fot. Arek Stankiewicz

 


Sponsor tytularny