Olsztyn

Olsztyn i Trójmiasto - zapraszamy na piąte zawody

10.03.2022

Olsztyn i Trójmiasto - zapraszamy na piąte zawody

W weekend 12-13 marca spotykamy się w Olsztynie i Gdańsku. Będą to ostatnie biegi sezonu w tych miastach, zatem czekają nas ostatnie rozstrzygnięcia w klasyfiakcjach generalnych i wiekowych. Opłaty startowe zebrane w biurze zawodów przekażemy na zbiórkę dla Ukrainy, prowadzoną przez Polską Akcję Humanitarną. Zapraszamy do przeczytania najważniejszych informacji przedstartowych.

Harmonogram naszych imprez jest identyczny dla każdego biegu, bez względu na lokalizację:

  • godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 300 m)
  • godz. 9:50 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 600 m)
  • godz. 10:10 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 1 km) i D4 (ok. 2 km)
  • godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym i otrzymać pamiątkowy medal należy ukończyć minimum trzy biegi. Medal prezentuje się tak:

Osoby, którym nie udało się pobiec trzy razy w swoim mieście, mogą ukończyć cykl zaocznie startując w innej lokalizacji (obowiązują oddzielne zapisy). Oczywiście ukończenie trzeciego biegu w innej lokalizacji nie daje możliwości walki o nagrody – tutaj zasada pozostaje niezmienna – trzeba pobiec co najmniej trzy razy na jednej trasie. Medale oraz nagrody będą wręczone na uroczystej ceremonii kończącej cykl. Terminy tych wydarzeń znajdują się w tym newsie, w części dotyczącej konkretnych miast. Osoby, które nie będą mogły odebrać medalu podczas gali, będą miały możliwość zgłoszenia się po pamiątkę w innym terminie. Wkrótce przekażemy szczegółowe informacje.

Natomiast 9 kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się pierwszy, ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold. Będzie to rywalizacja osób, które wypełnią nasze minima lub zajmą miejsca I-III w kategoriach wiekowych. Szczegóły znajdziecie w TYM newsie. Dodatkowo w tym samym dniu zorganizujemy bieg towarzszący na 5 km, z zapisami otwartymi dla wszystkich chętnych. Szczegóły wkrótce.

OLSZTYN

Trasa biegu w Olsztynie poprowadzona została ścieżkami nad Jeziorem Długim, a jej przebieg znajdziecie w zakładce TRASA. Biuro zawodów jest zlokalizowane w okolicy kładki - sprawdź lokalizację. Informacje dla osób zmotoryzowanych - zachęcamy do parkowania przy jeziorze Krzywym – dojazd od ul. Kapitańskiej lub Żeglarskiej - parkingi znajdują się około kilometra od startu.

Uroczyste podsumowanie sezonu zaplanowaliśmy na 30 marca, w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (ul. Dybowskiego 11, Aula Kongresowa). Startujemy o godz. 18:00.

Trójmiasto - widzimy się w Gdańsku

Niedzielny bieg w Trójmieście odbędzie się okolicy AWFiS w Gdańsku. Zapraszamy do zakładki TRASA, by zapoznać się z jej szczegółami. Lokalizację biura zawodów znajdziecie TUTAJ. Możliwe będzie zaparkowanie auta tuż przy wejściu do lasu - na terenie AWFiS, jednak uwaga - ze względu na regularne odwiedziny w tym miejscu dzików, teren nie nadaje się dla aut o niskim zawieszeniu.

Uroczyste podsumowanie sezonu zaplanowaliśmy na 31 marca, w Sali Kongresowej AWFiS w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1). Startujemy o godz. 18:00.

Nasze trójmiejskie biegi wspiera Miasto Gdańsk

fot. Wojciech Zwierzyński

Sponsor tytularny