Olsztyn

Wiktor Kujawa i Martyna Budziłek najlepsi w Olsztynie

13.11.2021

W sobotę, 13 listopada na 5-kilometrowej trasie nad jeziorem Długim w Olsztynie pojawiło się blisko 400 uczestników – 268 dorosłych oraz 114 dzieci. Zwycięzcami biegu głównego zostali Wiktor Kujawa oraz Martyna Budziłek, która ma na koncie już dwie wygrane w edycji 2021/2022. Nasze kolejne spotkanie jest zaplanowane na 11 grudnia.

Dzisiejsze zawody w Olsztynie rozpoczęły akcję „Masz karnet? Przyprowadź znajomego!”. Z opcji darmowego startu skorzystał Marcin, namówiony do uczestnictwa w rywalizacji przez Miłosza, który bierze udział w CITY TRAIL już po raz czwarty: - Spodobało mi się bieganie tutaj do tego stopnia, że w tym sezonie biorę udział w rywalizacji w dwóch skrajnych miastach - w Olsztynie i we Wrocławiu. Wykupiłem karnet na cykl w obydwu lokalizacjach i postanowiłem to wykorzystać namawiając do udziału Marcina.

Marcin z kolei biegał dzisiaj w cyklu CITY TRAIL po raz pierwszy: – O CITY TRAIL słyszałem już wcześniej, więc kiedy otrzymałem propozycję od Miłosza, nie wahałem się długo. Świetna formuła i wymagająca trasa przekonały mnie już ostatecznie. Zamierzam startować we wszystkich biegach trwającej edycji. Dzisiaj poszło mi całkiem dobrze, ukończyłem bieg z czasem nieco powyżej 19 minut.

Zwyciężczynią zawodów została Martyna Budziłek, której do wygranej wystarczył czas 18:52. - Nie byłam dziś pewna swojej dyspozycji ze względu na fakt, że przedwczoraj startowałam w mistrzostwach Polski w biegu na 10 km. Pierwsze 3km pobiegłam dość zachowawczo, a później zaczęłam przyspieszać. Celem pierwszoplanowym było zwycięstwo. Zamierzam ukończyć cały cykl CITY TRAIL. Wspomniane mistrzostwa kraju oceniam przyzwoicie. To znaczy - jestem zadowolona z piątego miejsca, natomiast czas 37:28 mógłby być lepszy. Nie czułam się najlepiej dwa dni przed startem, więc finalny rezultat był dużą niewiadomą – podkreśliła na mecie najszybsza kobieta dzisiejszego biegu - Martyna Budziłek.

Jako druga zawody ukończyła dzisiaj Magdalena Trzeciak (19:10), a trzecie miejsce wywalczyła Izabela Wujkowska (21:47).

Triumfatorem biegu został Wiktor Kujawa, który minął metę z bezpieczną przewagą w czasie 17:33. - Zakładałem dzisiaj scenariusz, w którym pierwsze 2 km pobiegłbym z grupą, a następnie spróbował przyspieszyć, ewentualnie „przycisnąłbym” po 3 km. Rzeczywistość okazała się inna. Pierwszy kilometr pokonaliśmy w żółwim tempie, więc postanowiłem już w tak wczesnej fazie narzucić swoje tempo. To okazało się wystarczające do kontrolowania pozostałej części biegu. Nowa formuła rywalizacji z trzema biegami liczącymi się do klasyfikacji generalnej zupełnie mi odpowiada. Wpasowałem już terminy w swój kalendarz startów – zaznaczył po zawodach najszybszy zawodnik dzisiejszej rywalizacji nad jeziorem Długim.

Drugą lokatę wywalczył Paweł Pszczółkowski (17:44), a trzeci był Szymon Sawicki (17:45).

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turysyki.