Olsztyn

20 biegów GP zBiegiemNatury za nami

24.02.2013

Niedzielne zawody w Olsztynie zakończyły czwartą seria zawodów Grand Prix zBiegiemNatury. Nad Jeziorem Długim, jak zawsze było mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechniętych twarzy biegaczy. Bezsprzecznie najlepszym biegaczem w Olsztynie jest Damian Pieterczyk, który ponownie wygrał nasze zawody. Wśród pań najszybsza po raz czwarty była Martyna Konarzewska.

20 biegów GP zBiegiemNatury za nami

Trasa, na której rozgrywane są zawody zBiegiemNatury liczy 5 km. Jacek Misiewicz, który biega od 30 lat uważa, że to dystans dla każdego. – Nie tylko początkującego, ale nawet kogoś, kto jeszcze w ogóle nie biega. Według mnie można pobiec 5 km „na żywioł”, szczególnie, że na zawodach zBiegiemNatury nie ma limitu czasu – mówił po biegu Jacek. – Najtrudniej jest spróbować, ale kiedy już ktoś zacznie biegać, najczęściej szybko łapie biegowego bakcyla.

Wśród zawodników wypatrzyliśmy wyjątkowo radosne trzy biegaczki - Izabelę Rudzką, Patrycję Bałdygę i Joannę Kozłowską. – Biegowa niedziela to jest to! Zachęcam wszystkich, by zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, wyszli na dwór i aktywnie spędzali weekend – mówiła na mecie Asia.

- O wiele łatwiej jest zmotywować się do biegania w grupie. Dlatego tak lubię zawody i zorganizowane spotkania – dodała Iza.

Zawody zBiegiemNatury to także rywalizacja dla najmłodszych. Biegi dzieci i młodzieży odbywają się zawsze przed biegiem głównym - od o. 9:30.

Kolejne - ostatnie w tej edycji zBN zawody w Olsztynie odbędą się 17 marca (bieg przeniesiony z 24 marca). Z kolei na początek kwietnia (o dokładnym terminie poinformujemy wkrótce) planujemy ceremonię zakończenia pierwszej edycji Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury. Podczas uroczystości wręczymy medale dla wszystkich zawodników, którzy ukończą minimum 4 z 5 biegów oraz nagrody dla zwycięzców.

Niezależnie od zakończenia cyklu zawodów, będą odbywać się spotkania z trenerami zBiegiemNatury – Moniką Jackiewicz i Pawłem Pszczółkowskim. Czekają na Was w każdą niedzielę przy kładce Żubra o godzinie 11:00 (do końca sierpnia).

Wyniki zwycięzców: Damian Pieterczyk - 17:18, Martyna Konarzewska – 20:30. 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni