Olsztyn

Ruszyła dziewiąta edycja biegów w Olsztynie!

16.10.2021

Wystartowaliśmy! Pierwszym miastem edycji 2021/2022 był Olsztyn. Najlepiej z 5-kilometrową trasą nad jeziorem Długim poradził sobie Paweł Najmowicz. Drugie miejsce zajął Wiktor Kujawa, a trzecie – Wojciech Kopeć. Wśród kobiet najszybszą okazała się Martyna Budziłek. Drugą lokatę wywalczyła Magdalena Trzeciak, a trzecie miejsce zajęła Anna Ostromecka. Linię mety biegu głównego przekroczyły 252 osoby, w tym 88 kobiet.

Olsztyńska trasa CITY TRAIL jest bardzo urozmaicona – nie brakuje podbiegów i zbiegów, wąskich ścieżek. Jest też fragment poprowadzony utwardzoną ścieżką rowerową, gdzie można zdecydowanie przyspieszyć. Doświadczeni zawodnicy podkreślają zalety biegania w takim terenie. – W okresie jesienno-zimowym to najlepszy trening, jaki możemy sobie zaaplikować. Mówię to jako triathlonista, który uwielbia biegi crossowe, ale szczerze polecam także osobom trenującym pod biegi uliczne – takie starty budują naszą naturalną siłę i koordynację, poprawiają ogólną sprawność. Jestem przekonany, że nigdy nie znudzą mi się te starty. Planuję biegać regularnie, a jeśli wygram cały cykl nagrodę przekażę na cel charytatywny – mówił po biegu Paweł Najmowicz, najszybszy zawodnik dzisiejszego biegu, tegoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski w duathlonie w elicie oraz czołowy polski triathlonista na długim dystansie.

Wynik Pawła Najmowicza to 16:15. Drugi na mecie – Wiktor Kujawa uzyskał czas 16:32, a trzeci zawodnik – Wojciech Kopeć ukończył bieg z czasem 16:34. Bardzo dobry występ zaliczyła Martyna Budziłek. Najlepsza zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL w Olsztynie (która została rozegrana przed pandemią – zakończyła się w marcu 2020) uzyskała rezultat 18:37. - Od początku postanowiłam narzucić mocne tempo, ale nie stawałam na starcie z konkretnymi założeniami - tydzień temu startowałam w półmaratonie, więc trudno było planować czas. Dobrze mi się biegało i okazało się, że zrobiłam swój najlepszy wynik na tej trasie – mówiła po biegu zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka.

Drugie miejsce wywalczyła dzisiaj Magdalena Trzeciak (czas 19:42), a trzecia była Anna Ostromecka (z wynikiem 21:00).

Pełne WYNIKI znajdują się TUTAJ

Nasze zawody to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W dzisiejszej rywalizacji wzięło udział blisko 100 młodych sportowców. Wyniki pojawią się na naszej stronie po weekendzie.

Warto przypomnieć, że nasze biegi charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i odbędzie się w marcu.

Terminy kolejnych biegów w Olsztynie to 13 listopada, 11 grudnia, 12 lutego i 12 marca. Wszystkie odbędą się na trasie nad jeziorem Długim.

Zapraszamy na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.