z

Olsztyn

Szybkie bieganie w Olsztynie

29.02.2020

Szybkie bieganie w Olsztynie

Piąty bieg w Olsztynie przyniósł zwycięstwo triathlonisty - Pawła Najmowicza i Martyny Budziłek oraz najlepszy rezultat sezonu na olsztyńskiej trasie - 16:10. Klasyfikacja generalna nie jest jeszcze rozstrzygnięta – czekają nas zatem spore emocje podczas ostatniego biegu, który jest zaplanowany na 21 marca. Linię mety dzisiejszej rywalizacji na dystansie 5 km minęło 367 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 130 młodych sportowców. 

Paweł Najmowicz wygrał dzisiaj po raz drugi w sezonie. Poza tymi zwycięstwami ma na koncie siódme i dziewiąte miejsce, dlatego w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie czwartą lokatę. Jego dzisiejszy wynik - 16:10 – to najlepszy rezultat uzyskany w trwającym sezonie nad Jeziorem Długim.

- Jestem po trzytygodniowym obozie w Hiszpanii, po powrocie czułem zmęczenie pracą, jaką tam wykonałem, dzisiaj rano wstałem z ciężkimi nogami, więc nie sądziłem, że będę gotowy na tak mocne bieganie. Z drugiej strony czuję, że forma rośnie, chociaż przyznam, że w Hiszpanii skupiałem się na treningu kolarskim, objętości i sile, a że bieg też idzie do przodu, to tylko się cieszyć. Mój dzisiejszy wynik jest najlepszym w historii moich wszystkich startów w CITY TRAIL, jakie mam na koncie. Na pewno pojawię się na ostatnim biegu – celuję w kolejne zwycięstwo. Chciałbym w końcu „złamać” 16 minut na tej trasie. Tylko dwóch zawodników biegało tutaj poniżej tej granicy, więc to takie moje małe marzenie – podkreślił po biegu Paweł Najmowicz. – Generalnie ta trasa jest na tyle urozmaicona, że cały czas trzeba zmieniać krok i kadencję. Na płaskich fragmentach – wydłużamy krok, trzymamy wysoką kadencję. Na podbiegach trzeba skrócić krok i jeszcze podbić kadencję. To może wytrącać z rytmu, a przede wszystkim mocno męczy. Bieganie w lesie to bez wątpienia sztuka – dodał wicemistrz Polski w Aquathlonie oraz Duathlonie do lat 23, wielokrotnie plasujący się tuż za podium w imprezach rangi MP w Triathlonie, specjalista od długiego dystansu.

Drugi na mecie był dzisiaj Wiktor Kujawa, który wbiegł na metę tuż za Pawłem (czas 16:11), a trzecie miejsce wywalczył Konrad Nosarzewski (wynik 16:32), który aktualnie jest liderem klasyfikacji końcowej.

Najszybsza z kobiet – Martyna Budziłek ma na koncie trzy  wygrane biegi edycji 2019/2020, a także dwa drugie miejsca i jest liderką generalki. Jej dzisiejszy czas to 18:51. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Trzeciak (wynik 19:04), która nadal ma szanse wygrać z Martyną Budziłek w klasyfikacji końcowej, musiałaby jednak zwyciężyć w marcowym biegu i uzyskać czas lepszy niż 18:41. Jako trzecia na metę wbiegła dzisiaj Izabela Wujkowska (rezultat 20:36).

Nsze biegi w Olsztynie są poprowadzone na pętli nad Jeziorem Długim. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu kładki. Szósty - ostatni bieg edycji jest zaplanowany na 21 marca. Będzie to jednocześnie pierwsza z pięciu imprez cyklu Olsztyn Biega 2020. Na uroczyste podsumowanie sezonu 2019/2020 zapraszamy 1 kwietnia do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (ul. Dybowskiego 11, Aula Kongresowa, godz. 18:30).

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestaw marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni