z

Olsztyn

Olsztyn: drugi bieg w edycji i drugi rekord frekwencji!

23.11.2019

Olsztyn: drugi bieg w edycji i drugi rekord frekwencji!

Znakomite wieści płyną znad Jeziora Długiego! W drugim biegu edycji w Olsztynie wzięło udział 482 uczestników – to o kilkadziesiąt osób więcej niż przed miesiącem, a to oznacza kolejny rekord frekwencji! W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 160 młodych sportowców.

Najszybszym zawodnikiem dzisiejszej imprezy okazał się debiutujący w CITY TRAIL – Bartek Osior. 5-kilometrową trasę pokonał w 16:28.

- Nareszcie udało mi się zadebiutować w CITY TRAIL. Aż wstyd przyznać, że dopiero po tylu latach, mieszkam niedaleko Olsztyna, tutaj kończyłem liceum, więc jestem z tym miejscem związany. Olsztyńska trasa do najłatwiejszych nie należy, ale wiedziałem, na co się piszę. Startowała tutaj moja żona, więc częściowo poznałem teren z jej relacji. Dzisiaj przyjechałem z kolegą, który biega tu regularnie. Przed zawodami zrobiliśmy mały rekonesans, szczególnie zależało mi, żeby obejrzeć słynny czwarty kilometr. Postanowiłem biec z czołówką, kontrolować sytuację i poczekać właśnie do podbiegu na 4 km. Cały bieg miałem gdzieś z tyłu głowy właśnie ten moment. Jeszcze po podbiegu traciłem do Konrada Nosarzewskiego jakieś 15 m, ale czułem się wyśmienicie. Przejąłem inicjatywę i nie oddałem do samej mety. Mijający sezon mimo początkowych kłopotów z kontuzją okazał się udany. Przed dwoma tygodniami ustanowiłem rekord życiowy na 10 km – 32:12 w Biegu Niepodległości w Gdyni. Jestem już biegaczem dojrzałym, prowadzę się sam i nie przesadzam z intensywnością treningu. Co przyniesie przyszły rok – to wielka niewiadoma, ale nie robię planów, po prostu cieszę się bieganiem. Kontuzje zaczęły mnie omijać w momencie, kiedy wprowadziłem zmiany w swojej diecie. Na pewno widzimy się 28 grudnia na biegu numer 3! – podsumował bieg zwycięzca.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj triumfator październikowego biegu - Konrad Nosarzewski (czas 16:34), a trzeci był Paweł Pszczółkowski (16:46).

Wśród pań zwyciężyła Martyna Budziłek – druga zawodniczka poprzednich zawodów. Jej dzisiejszy wynik to 18:41.

- Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się w bardzo szybkim tempie. Pierwsze 3 km były bardzo mocne. Czułam się dobrze, miałam wręcz wrażenie nagłego przypływu energii. Postanowiłam to wykorzystać i udało się. A trzeba dodać, że olsztyńska trasa jest bardzo wymagająca. Wynik bardzo mnie satysfakcjonuje, jest lepszy o minutę od startu z poprzedniego miesiąca. W przyszłym sezonie chciałabym poprawić rekord życiowy na 10 km, obecnie wynoszący 37:45. Myślę o zbliżeniu się do wyników w okolicach 36 minut. Na pewno w kalendarz startowy wplotę jakieś biegi uliczne, ale mimo tego wciąż jeszcze trzymam się bieżni i chcę tam poprawić rekordy życiowe. Na pewno zobaczymy się na kolejnym biegu CITY TRAIL – mówiła na mecie zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka.

Poziom dzisiejszej rywalizacji kobiet był bardzo wysoki – cztery zawodniczki „złamały” barierę 19 minut, co nie zdarzyło się wcześniej, a warto podkreślić, że nasz cykl jest organizowany w Olsztynie od 2012 roku. Na podium (poza Martyną Budziłek) znalazły się Mariola Siudzińska (wynik 18:46) oraz Magdalena Trzeciak (18:54).

Następny bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 28 grudnia, a kolejne odbędą się: 8 lutego, 29 lutego i 21 marca. Zawody w Olsztynie odbywają się na pętli nad Jeziorem Długim. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w okolicy kładki.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni