Olsztyn

Trzeci bieg w Olsztynie za nami

13.01.2013

Trzeci bieg w Olsztynie za nami

Leśne ścieżki nad Jeziorem Długim przykryte śniegiem mają jeszcze więcej uroku niż zazwyczaj. Przekonali się o tym uczestnicy zawodów Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury, które odbyły się w niedzielę, 13 stycznia.

Zwycięzcą biegu został ponownie Damian Pieterczyk i to on jest liderem klasyfikacji generalnej. Czas Damiana na dystansie 5 km to 17:46. Wśród pań najlepsza była również liderka cyklu – Martyna Konarzewska. Jej wynik to 20:19.

- Świetnie się biegło. Trasa spodobała mi się od razu, jest kilka trudniejszych fragmentów, ale one dodają jej uroku. Sprzyjała nam także pogoda – lekki mróz, brak wiatru – dla mnie wymarzone warunki – mówiła po biegu Martyna.

W zawodach startował także Ryszard Szparak, olimpijczyk z Moskwy, jeden z najlepszych zawodników na dystansie 400 m przez płotki w historii polskiej lekkiej atletyki.  - Biegłem dziś pierwszy raz w ramach akcji zBiegiemNatury i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tego startu. Podbieg, jaki mamy na ostatnim kilometrze daje się trochę we znaki, ale najważniejsze, by poprawnie go pokonać – nie można za bardzo pochylać się do przodu – radził.

Już dziś zapisz się na następne zawody w Olsztynie. Widzimy się 24 lutego. Zapraszamy także do udziału w biegach dzieci i młodzieży :)

Sponsor tytularny