z

Olsztyn

Niespodzianki w Olsztynie

01.12.2018

Niespodzianki w Olsztynie

Wiktor Kujawa i Julia Pętlicka zwyciężyli w grudniowej odsłonie naszych biegów nad Jeziorem Długim. Oboje triumfowali w cyklu po raz pierwszy, pokonując zdecydowanie bardziej doświadczonych na tej trasie zawodników. Linię mety minęły 354 osoby. W CITY TRAIL Junior wzięło udział ponad 100 młodych fanów biegania.

Dzisiejszy dzień był mroźny – rano termometry wskazywały 10 stopni poniżej zera, ale odczuwalna temperatura była kilka stopni niższa. Szczęśliwie mroźnemu powietrzu towarzyszyło słońce. Taka pogoda zdecydowanie nie powinna odstraszać od aktywności na łonie natury. Ważne, żeby się odpowiednio ubrać i nastawić. - Pogoda nigdy nie demotywuje mnie do biegania. Dzisiaj czułem przede wszystkim, że nawierzchnia nie przeszkadzała - nie było błota, śniegu, ani nie było ślisko. Zimno było, kiedy wyszedłem z domu, ale podczas biegu tego zimna już nie czułem. Wynik nie był dzisiaj pierwszoplanowy, najważniejsze było miejsce. Od startu tempo było spokojne, po przekroczeniu trzeciego km przyspieszyłem, wyszedłem na prowadzenie i utrzymałem pierwsze miejsce do końca – podkreślił na mecie zwycięzca biegu - Wiktor Kujawa reprezentujący KS AZS UWM Olsztyn. – W październiku byłem szósty, ale nadal mam szansę powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu, zobaczymy.

Dzisiejszy czas Wiktora Kujawy to 17:02. Drugie miejsce wywalczył najlepszy w dwóch poprzednich biegach - Paweł Pszczółkowski (17:13), a trzeci był Paweł Najmowicz (17:19).

Wśród kobiet jako pierwsza linię mety minęła Julia Pętlicka – druga i trzecia w dwóch poprzednich biegach trwającej edycji. W dzisiejszych zawodach uzyskała czas 20:02. – Jestem bardzo zadowolona z wyniku. Chciałam zejść poniżej 20 minut, ale temperatura dzisiaj tego nie ułatwiała. Mimo to, cieszę się z progresu względem poprzednich zawodów tutaj nad Jeziorem Długim. Zawsze byłam ambitna, więc nie ukrywam, że chcę wygrać klasyfikację generalną – podkreśliła po zawodach 16-letnia zawodniczka, klubowa koleżanka najlepszego wśród panów.

Drugą na mecie była dzisiaj Marta Barcewicz (20:22), a trzecie miejsce wywalczyła Justyna Kaczmarczyk (20:27).

Nasze biegi to nie tylko rywalizacja dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Część młodych biegaczy przychodzi na zawody ze swoimi biegającymi rodzicami, ale bywa i tak, że rodzice nie biegają. - Dzisiaj jesteśmy po raz pierwszy na CITY TRAIL. O zawodach powiedziała mi koleżanka, której dzieci startują tutaj od października i z tego co wiem, w poprzedniej edycji też biegały. Nie musiałem namawiać syna, po prostu miał ochotę przyjść i spróbować. Ja jeszcze nie biegam, ale nie wykluczam, że zacznę – powiedział Kamil Brzeziński, tata 5-letniego Tymoteusza, który wziął udział w dzisiejszym biegu CITY TRAIL Junior.

Kolejne zawody nad Jeziorem Długim odbędą się: 5 stycznia, 9 lutego i 9 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Kacper Kirklewski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni