Lublin

Lublin rozpoczął trzecią kolejkę Grand Prix CITY TRAIL

13.12.2014

Lublin rozpoczął trzecią kolejkę Grand Prix CITY TRAIL

Artur Kern (Perfect Runner Lublin) i Joanna Wasilewska (Miód Kozacki Biłgoraj) najlepsi w trzecim biegu Grand Prix Lublin CITY TRAIL. Warunki na przełajowej trasie w Lesie Dąbrowa nie należały do najłatwiejszych – nie brakowało błota i śliskich fragmentów, jednak temperatura i przebijające się między konarami drzew promienie słońca, zdecydowanie zachęcały do biegania. 

Wynik Artura Kerna to 16:20. Rekordzista Polski na 5000 metrów w hali zdeklasował rywali – drugi na mecie Michał Biały (SKB Kraśnik) wbiegł na metę 42 sekundy później. W rywalizacji pań tym razem najlepszą okazała się Joanna Wasilewska – zwyciężczyni poprzedniej edycji lubelskiego cyku. Czas Joanny to 19:38.

Nasze zawody odbywają się na dystansie 5 km, który przyciąga nie tylko doświadczonych biegaczy, ale również początkujących amatorów tej aktywności. – To był mój drugi start w zawodach w życiu. Przyznaję, że nie było łatwo – błoto robi swoje, trzeba o wiele uważniej stawiać stopy, a wywrotka jest niejako wpisana w te biegi. To coś zupełnie innego niż bieganie po asfalcie, takie ciekawe urozmaicenie. Jestem bardzo zadowolona z decyzji o tym starcie. Na pewno wrócę tutaj w styczniu – mówiła po biegu Agnieszka Derlukiewicz.

Tradycyjnie przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, w którym startują nawet kilkunastomiesięczni zawodnicy!

W trwającej edycji, w Lublinie odbędą się jeszcze trzy imprezy. Najbliższa 10 stycznia. A jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Lublin CITY TRAIL odbędą się dwa konkursy, organizowane współnie z Centrum Medycznym ORTO-OPTYMIST oraz Centrum Sportu Akademos.

WYNIKI biegu gównego znajdziecie TUTAJ, z kolei rezultaty zawodników startujących w CITY TRAIL Junior opublikujemy najpoźniej w poniedzialek.