Lublin

Rekord frekwencji Grand Prix Lublin CITY TRAIL

15.11.2014

Rekord frekwencji Grand Prix Lublin CITY TRAIL

Kolejny rekord frekwencji lubelskiej edycji zawodów rozgrywanych w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL. W sobotnim (15.11) biegu na dystansie 5 km w Lesie Dąbrowa wzięło udział 305 zawodników. Wygrał Artur Kern (Perfect Runner Lublin), ustanawiając rekord trasy – 16:14.

Wśród kobiet równych sobie nie miała – ponownie jak przed miesiącem – Magdalena Kłoda (Sklep Biegacza Team). Jej czas to tym razem 18:58. Zarówno Magda, jak i Artur skromnie komentowali sobotnie starty. – Nie czułam się dziś najlepiej – oceniła Magda. – Jestem trochę bez formy, ponieważ kończę właśnie roztrenowanie – dodał Artur.

- W pierwszej części przygotowań do sezonu chciałbym pobiegać treningowo w przełaju, żeby się obiegać, zmęczyć. Takie biegi jak CITY TRAIL służą temu, by budować formę. Na razie jest jeszcze w miarę sucho, natomiast w styczniu, lutym na pewno będzie śnieg i wtedy takie starty będą nie tylko pomagać w przygotowaniu czysto kondycyjnym, ale przede wszystkim będą budować charakter - podkreślił na mecie Artur Kern.

Rekordzista kraju w biegu na 5000 metrów w hali (14:09,89) wygrał zawody, ale również nagrał swój start. - Chciałem pokazać bieg z perspektywy zawodnika. Pokazać jak fajnie można spędzić czas uczestnicząc w zawodach w lesie. Że można biegać nie tylko na ulicy, nie tylko na bieżni, gdzie warunki są bardzo sprzyjające, ale też w lesie, gdzie mamy całkiem inne, urozmaicone, ale też przyjaźniejsze do biegania podłoże – wyjaśnił zwycięzca drugiego biegu Grand Prix Lublin CITY TRAIL. Artur startował w kolcach biegowych, jednak biegaczy-amatorów przekonuje do biegania w butach trailowych. – Bieganie w kolcach bardzo obciąża łydki, więc jeśli dla kogoś 10 sekund, o jakie szybciej można pobiec w kolcach, nie robi większej różnicy, nie polecam takiego obuwia.

Zawody CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. W sobotniej imprezie, w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie ponad 50 młodych biegaczy.

Wyniki dzisiejszych zawodów znajdziecie TUTAJ

Trzeci bieg w Lublinie już 13 grudnia. Terminy kolejnych to: 10 stycznia, 14 lutego, 14 marca. A jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Lublin CITY TRAIL pojawią się dwa konkursy organizowane współnie z Centrum Medycznym ORTO-OPTYMIST oraz CENTRUM SPORTU AKADEMOS.

Zawody Grand Prix Lublin CITY TRAIL odbywają się przy współpracy z Miastem Lublin.