Lublin

Nowy sezon rozpoczęty z przytupem!

11.10.2014

Nowy sezon rozpoczęty z przytupem!

Lublin, w którym zainaugurowaliśmy sezon 2014/2015 Grand Prix CITY TRAIL przywitał nas nie tylko piękną, złotą jesienią, ale również rekordową liczbą uczestników! Naszymi gośćmi byli czołowi polscy biegacze ultra – Magda Łączak i Paweł Dybek!

Sobotnie zawody były testem nowej trasy. Jak się okazało, spodobała się zarówno nowym, jak i stałym Uczestnikom naszego cyklu, którzy startowali w poprzedniej edycji. Zwycięzcą pierwszego biegu Grand Prix Lublin CITY TRAIL został Michał Biały (SKB Kraśnik) z wynikiem 16:37. Pierwszą kobietą na mecie była Magdalena Kłoda – była zawodniczka MKS START Lublin, a obecnie mama trójki dzieci :) – Nie biegam od liceum, a to już dobre kilka lat. Teraz dzieci i rodzina są najważniejsze, trening jest na trzecim miejscu. Chociaż nie ukrywam, ze chciałabym znajdować więcej czasu na bieganie, bardziej się przyłożyć, a nóż coś jeszcze z tego będzie – mówiła na mecie Magda.

Wynik Magdy to 18:47. Za jej plecami na mecie pojawiła się Magda Łączak (Salomon Suunto Team). Tak, tak – ta Magda Łączak! Jedna z najlepszych biegaczek ultra w kraju, mistrzyni Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim z Krynicy. - Nie zawsze trzeba biegać w górach, płaskie tereny też są fajne. Czasami biegam nawet na 3 km, a 5, 10 km – na asfalcie – to te dystanse, które treningowo mają dla mnie sens – podkreśliła Magda, Ambasadorka naszego cyklu :) – Przyznam, że czułam się tutaj jak u siebie, bo w Mielcu gdzie mieszkam biegam na podobnych terenach.

Gościem pierwszego biegu Grand Prix Lublin CITY TRAIL był również Paweł Dybek (także Salomon Suunto Team). Paweł to zwycięzca tegorocznego Biegu 7 Szczytów na dystansie 240 km! - Po przebiegnięciu 240 km znacząco spadła mi prędkość, nie mogę zacząć szybciej biegać. Staram się nad tym pracować przyjeżdżając na takie zawody jak te w Lublinie. To taki mój trening szybkościowy – powiedział dziewiąty na mecie Paweł.

Pierwszy bieg w Lublinie był rekordowym – w biegu głównym wystartowało blisko 280 osób. Do tego około 70 uczestników CITY TRAIL Junior! :) Jesteśmy niesamowicie zadowoleni i już dziś gorąco Was zapraszamy na kolejny bieg – 15 listopada!

Wyniki z dzisiejszych zawodów znajdziecie TUTAJ.

Za kilka dni na naszej stronie pojawi się galeria zdjęć autorstwa Piotrka Dymusa :) Możecie spodziewać się super fotek! ;)