z

Lublin

Grand Prix Lublin zBiegiemNatury – słonecznie i z mokrym śniegiem

08.02.2014

Grand Prix Lublin zBiegiemNatury – słonecznie i z mokrym śniegiem

Podczas 5. zawodów Grand Prix Lublin zBiegiemNatury na biegaczy czekały nietypowe warunki. Było słonecznie, ciepło (jak na luty oczywiście) i ze śniegiem. Kilkudziesięciocentymetrowa warstwa białego puchu, która jeszcze tydzień temu pokrywała ścieżki w Lesie Dąbrowa szybko topnieje, a to nie ułatwiało biegaczom zadania. – To był zdecydowanie najcięższy ze wszystkich dotychczasowych biegów – stwierdziła tuż po biegu Agnieszka Sokal, jedna z zawodniczek ze ścisłej czołówki lubelskiego cyklu.

Zwycięzcą sobotnich zawodów został Kamil Młynarz, który tym samym zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Czas Kamila – 19:03 pokazuje, że warunki na trasie były naprawdę niełatwe. Rekord trasy należący do Kamila jest o ponad 2 minuty lepszy.

Wśród pań pierwsza na mecie była Joanna Wasilewska (21:15), dla której było to 3. zwycięstwo. Joanna jest byłą reprezentantką Polski. Przez lata z powodzeniem startowała na dystansie 800 metrów, zdobywając kilka medali mistrzostw Polski. – Karierę zakończyłam w 2010 roku. W tym samym roku urodziłam syna. Teraz startuję w biegach ulicznych i przełajowych, głównie lokalnych. Nie przygotowuję się specjalnie do żadnego z biegów, bo zwyczajnie nie mam za wiele czasu na trening. Wychodzę na rozbiegania 2-3 razy w tygodniu, do tego biegam z grupą amatorów w soboty. To wszystko. Nie realizuję planu – mówiła po zawodach Joanna. – Jak dziś się biegło? Na pewno trudniej niż zwykle, bo śnieg był mokry i ciężki, ale biegnąc w kolcach nie narzekałam na przyczepność.

Oprócz rywalizacji na głównym dystansie – 5 km odbyły się także biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Kilkudziesięciu młodych biegaczy rywalizowało na czterech dystansach – 300, 600, 1500 i 3000 metrów.

Partnerem lubelskiej edycji imprezy jest Miasto Lublin. Trasa lubelskiego biegu prowadzi ścieżkami należącymi do Nadleśnictwa Świdnik. Tamtejsi leśnicy poinformowali nas, że w ostatnim czasie w Lesie Dąbrowa można napotkać łosie. Nam nie udało się ich spotkać, ale kto wie, może ktoś będzie miał takie szczęście ;)

Kolejne – ostatnie już zawody w edycji 2013/2014 w Lublinie odbędą się 15 marca. Ceremonia zakończenia, podczas której zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4. z 6. biegów oraz nagrody dla zwycięzców odbędzie się w ciągu 3 tygodni od ostatniego biegu. Szczegółowe informacje pojawią się na naszej stronie przed rozpoczęciem 6. kolejki zawodów.

Jeszcze dziś zapraszamy do udziału w specjalnym konkursie, organizowanym z centrum SPORTSpark. Zadanie konkursowe pojawi się ok. godz. 21:00 na wydarzeniu Grand Prix Lublin zBiegiemNatury na Facebooku.

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni