z

Lublin

Lublin rozpocznie 5. kolejkę Grand Prix zBiegiemNatury

31.01.2014

Lublin rozpocznie 5. kolejkę Grand Prix zBiegiemNatury

W sobotę (8.02) w lubelskim Lesie Dąbrowa odbędą się piąte zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę (5.02). Po tym terminie dopisanie się do listy startowej będzie możliwe jedynie w biurze zawodów w dniu biegu.

Liderem lubelskiej edycji jest Kamil Młynarz, który ma na koncie 3 zwycięstwa. Wśród pań rywalizacja jest bardziej zacięta. Dwukrotnie zwyciężała Joanna Wasilewska, jednak opuściła dwa starty, dlatego o tym, czy będzie sklasyfikowana dowiemy się po ostatnim biegu. Przypominamy bowiem, że aby móc wziąć udział w rywalizacji o najwyższe miejsca trzeba ukończyć co najmniej 4 z 6 biegów. Jedyną z pań z czołówki, która biegała we wszystkich dotychczas rozegranych zawodach jest Marta Kloc, która we wszystkich 4 biegach zajmowała 2 miejsce. Szanse na końcowy sukces mają także Katarzyna Pruszczak oraz Karolina Zygo. Obie panie mają po 3 starty na koncie. Do rywalizacji może włączyć się także Agnieszka Sokal.

Oprócz rywalizacji na głównym dystansie – 5 km, podczas zawodów odbędą się również biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Plan minutowy zawodów:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking; biuro zawodów będzie zlokalizowane w okolicy mety biegu;

09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;

09:45 – start biegu dzieci kategoria D2;

10:00 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;

11:00 – start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury;

ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;

11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Do zobaczenia! :)

Partnerem lubelskiej edycji zawodów jest Miasto Lublin. Biegi odbywają się na terenie Nadleśnictwa Świdnik.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni