z

Lublin

W sobotę startujemy w Lublinie

14.12.2013

W sobotę startujemy w Lublinie

W sobotę (21.12) kolejne zawody w ramach naszego ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury odbędą się w lubelskim Lesie Dąbrowa. Będzie to świetna okazja do aktywnego i rodzinnego spędzenia przedświątecznego weekendu :)

Rodzinnego ponieważ akcja zBiegiemNatury to z jednej strony bieg główny na dystansie 5 km, w którym startować mogą osoby powyżej 16. roku życia, a z drugiej – biegi dzieci i młodzieży w ramach cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Biegi dla młodszego pokolenia organizowane są w pięciu kategoriach i na czterech dystansach – od 300 m do około 3 km. W zawodach „Dzieciaki zBiegiemNatury” wystartować mogą nawet kilkunastomiesięczne dzieci!

Zapisy do biegu głównego odbywają się poprzez elektroniczny formularz. Rejestracja za jego pomocą kończy się w środę (18.12) o godz. 23:59. Po tym terminie będzie możliwość dopisania się do listy startujących w dniu biegu w biurze zawodów. Również w sobotę będzie można zgłosić do startu dzieci.

Plan minutowy zawodów:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking; biuro zawodów będzie zlokalizowane w okolicy startu biegu;

09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;

09:45 – start biegu dzieci kategoria D2;

10:00 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;

11:00 – start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury;

ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;

11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Niepokonany jak dotąd w Lesie Dąbrowa jest Kamil Młynarz, który podczas poprzedniego biegu uzyskał wynik 16:50. Wśród pań po jednym zwycięstwie mają na koncie – najlepsza podczas ostatnich zawodów Joanna Wasilewska – rekordzistka lubelskiej trasy (19:41) oraz zwyciężczyni pierwszego biegu w Lublinie – Karolina Zygo (22:27).

Najbliższe zawody będą ostatnią szansą dla osób, które jeszcze nie biegały w cyklu, aby rozpocząć „bieg po medal”, bowiem każdy, kto ukończy minimum 4. z 6. biegów otrzyma pamiątkowy medal :)

Do zobaczenia! :)

 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni