z

Lublin

II kolejka Grand Prix zBiegiemNatury rozpoczęta

16.11.2013

II kolejka Grand Prix zBiegiemNatury rozpoczęta

W sobotę (16.11) w Lublinie otworzyliśmy drugą kolejkę naszych przełajowych zawodów. Nieco mglista pogoda dodała leśnym biegom niesamowitej atmosfery!

Zwycięzcą w Lesie Dąbrowa po raz drugi został Kamil Młynarz (16:50). Wśród pań najlepszą na 5-kilometrowej trasie okazała się Joanna Wasilewska – nowa rekordzistka lubelskiej trasy (19:41).

O zwycięzcy i trasie mówi trzeci na mecie Sebastian Smoliński. – Znamy się z Kamilem bardzo dobrze, bo obaj uczymy się na tej samej uczelni. Kamil biega gównie 3 i 5 km. Ja przygotowuję się do 800 m – mówi. – Te zawody to świetna sprawa. Sporo kałuż do omijania, przez pierwszy kilometr było dość ślisko, ale generalnie biegło mi się dobrze. Za miesiąc spróbuję wygrać.

Zawody GP zBiegiemNatury to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także możliwość rodzinnego spędzenia sobotniego przedpołudnia. A to za sprawą biegów dzieci i młodzieży w ramach cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. W sobotę w Lublinie najliczniejszymi kategoriami były te, w których startują najmłodsi – do 5 oraz do 8 lat. Wielkie brawa należą się zaledwie 2-letniej Zosi! Choć Zosia nie została rekordzistką w naszym ogólnopolskim cyklu (biegały z nami już dzieciaki poniżej 20-miesięcy!), jest na pewno jedną z najbardziej radosnych uczestniczek naszych zawodów! Razem z Zosią biegały także jej dwie starsze siostry, a w biegu głównym – tata.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Lublin zBiegiemNatury odbędą 21 grudnia. A już za tydzień – 24 listopada także w Lesie Dąbrowa odbędzie druga z cyklu Czterech Dych do Maratonu, czyli biegów przygotowujących do Maratonu Lubelskiego. Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie www.maraton.lublin.eu.

My już nie możemy się doczekać kolejnych zawodów, a Wy?;)

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni