Lublin

Rozpoczęliśmy drugą część edycji!

07.01.2023

Rozpoczęliśmy drugą część edycji!

W sobotę, 7 stycznia spotkaliśmy się z Wami w Lublinie (na czwartym biegu edycji) oraz Olsztynie (po raz trzeci w trwającym sezonie). Były to pierwsze biegi 2023, więc bardzo Wam dziękujemy, że zechcieliście z nami rozpocząć kolejny rok swojego biegania!

Lublin

Tym razem aura była zdecydowanie mniej wymagająca niż w grudniu, kiedy ścieżki pokrywała gruba warstwa świeżego śniegu. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła dzisiaj Dominika Łukasiewicz, która tym samym został triumfatorką klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn jako pierwszy do mety dotarł - podobnie jak w grudniu - Rafał Gontarczyk. Ostatni bieg edycji 2022/2023 jest zaplanowany na 11 marca.

- Dzisiejszy bieg odbył się w o wiele lepszych warunkach niż poprzedni, pomimo błota i kilku powalonych drzew, które były mieliśmy tym razem na trasie. Dla mnie nie były to łatwe zawody, bo jestem dopiero co po przeziębieniu i niestety trochę osłabiona, ale z wyniku, jak i z miejsca jestem zadowolona. Dzięki dzisiejszemu biegowi plasuję się na pierwszym miejscu w końcowej klasyfikacji, choć muszę przyznać, że nie jest to aż tak satysfakcjonujące. Zabrakło mi rywalizacji z Natalią Zych i innymi dziewczynami. Tegoroczne wyniki trudno porównać do tych z poprzednich lat, bo pogoda była bardzo kapryśna - mówiła po zawodach Dominika Łukasiewicz, zwyciężczyni dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej w Lublinie.

Dzisiejszy wynik Dominiki Łukasiewicz to 20:12. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sekuła (20:53), a trzecia była Natalia Zych (21:17). Rezultaty najszybszych mężczyzn to: Rafał Gontarczyk - 16:41, Michał Orzeł - 17:41, Artur Jendrych - 17:43. Zwycięstwo Rafała Gontarczyka w dzisiejszych zawodach oznacza, że ma on na koncie już dwie wygrane i ma duże szanse na końcowy sukces.

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 65 młodych sportowców. Piąty bieg edycji w Lublinie zaplanowaliśmy na 11 marca

Współorganizatorem są InesSport oraz Perfect Runner Team. Lubelską edycję cyklu wspiera Miasto Lublin.

Olsztyn

Tym razem nad Jeziorem Długim triumfowali Wojciech Kopeć i Martyna Budziłek. Do mety dotarło 230 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 126 młodych sportowców. Wczorajsze opady śniegu przysporzyły biegaczom niemałe trudności na leśnej trasie.

W mojej ocenie warunki były dzisiaj najcięższe, w jakich miałem okazję biegać podczas CITY TRAIL. Widać to również po osiągniętych czasach. Mieliśmy błoto plus śnieg, czy raczej błoto pośniegowe i lód. Taka mieszanka naprawdę dawała w kość. Noga uciekała we wszystkie strony. Dodatkowo u mnie pojawiły się problemy żołądkowe spowodowane faktem, że od początku grudnia byłem na wakacjach, poza Polską, więc zapewne to kwestia zmiany flory bakteryjnej. Wróciłem dopiero wczoraj. Mimo to dzisiaj dość dobrze realizowałem plan, czyli bieg progresywny. Udawało mi się to do 4 km, ale ostatni kilometr wyszedł trochę wolniej niż miałem w planie, mimo że bardzo mocno czułem się na podbiegu to ciężko było utrzymać tempo z powodu bólu brzucha. Generalnie oceniam, że to było fajne "przetarcie" przed startem w maratonie, który mam za tydzień. Forma jest już dość dobra, a jej szczyt ma być 5 marca w Tokio, gdzie pobiegnę swój docelowy maraton wiosenny - Wojciech Kopeć, podkreśla zwycięzca dzisiejszego biegu.

Rezultaty najszybszych biegaczy to: Wojciech Kopeć - 17:06, Daniel Mikielski - 17:59, Paweł Pszczółkowski - 18:08. Wyniki kobiet: Martyna Budziłek - 19:54, Monika Jacyszyn - 20:00, Magdalena Trzeciak - 20:28. Pełne rezultaty dzisiejszych zawodów znajdują się TUTAJ.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej

W klasyfikacji generalnej nadal nie znamy zwycięzców. Największe szanse na wygraną ma nieobecny dzisiaj Adrian Przybyła - najlepszy w dwóch poprzednich biegach. Zwycięzca dzisiejszego biegu - Wojciech Kopeć nie wystartuje już w trwającej edycji, a zatem nie będzie walczył o końcowy sukces. Wśród kobiet dwie wygrane ma na koncie trzecia dzisiaj Magdalena Trzeciak. Dzisiejsza triumfatorka - Martyna Budziłek - dotychczas zajęła dwa razy drugie miejsce. Wiele wskazuje na to, że to między tymi dwoma zawodniczkami rozegra się walka o wygraną w "generalce".

Kolejne zawody są zaplanowane na 11 lutego i 11 marca.

fot. Kacper Kirklewski