Lublin

Po raz drugi w Lublinie i Olsztynie

26.11.2022

Po raz drugi w Lublinie i Olsztynie

Druga kolejka sezonu 2022/2023 w Lublinie i Olsztynie za nami! Ciekawie było - nie ma co! Nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim było mgliście i mokro. W Olsztynie fragmenty trasy były śliskie, ale z Waszych relacji wiemy, że nie było tak źle, jak zapowiadało się z rana.

Lublin

Nad Zalewem Zemborzyckim pojawiło się 220 biegaczek i biegaczy. Zwycięzcą został Michał Żuchowski, który debiutował w CITY TRAIL. Wśród kobiet najszybszą była Magdalena Sekuła.

Warunki podczas dzisiejszego biegu nie były łatwe. Topniejący śnieg, duża wilgotność powietrza i mgła - to z nimi będą kojarzyć się te zawody. W takich okolicznościach najszybszym okazał się Michał Żuchowski, który 5-kilometrową trasę pokonał w 16:53. 

- Studiuję medycynę, biegam od dwóch lat. Wcześniej miałem niewiele wspólnego ze sportem. Ale jak już zacząłem biegać, to z pełnym zaangażowaniem, aktualnie biegam siedem razy w tygodniu. Treningi ustalam sobie sam. Na CITY TRAIL pojawiłem się za namową znajomych biegaczy. Przestrzegali mnie przed trasą - rzekomo miała być wymagająca, ale z perspektywy samotnego biegu - było komfortowo. Oczywiście biegnąc w grupie bardziej odczuwa się wąskie ścieżki - mam tego świadomość. Widzimy się na kolejnych biegach - mówił po biegu zwycięzca zawodów - Michał Żuchowski.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Krzysztof Lotek (wynik 17:26), a trzeci był Krystian Kuna (czas 17:30). W rywalizacji kobiet jako pierwsza do mety dotarła Magdalena Sekuła, z czasem 20:39. Drugą lokatę wywalczyła Katarzyna Konkel (czas 20:44), a trzecia była Magdalena Zych (wynik 21:33).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 63 młodych sportowców.

Trzecie zawody edycji naszego przełajowego cyklu w Lublinie są zaplanowane na 17 grudniaWspółorganizatorem biegów w Lublinie jest InesSport i Perfect Runner. Lubelską odsłonę naszego cyklu wspiera Miasto Lublin.

Olsztyn

W sobotnim biegu nad Jeziorem Długim wzięły udział 294 osoby. Najszybsi w dzisiejszych zawodach - Adrian Przybyła oraz Magdalena Trzeciak zwyciężyli również w październikowym biegu. Oczywiście na tym etapie cyklu jeszcze wiele może się zdarzyć, ale mając na koncie po dwie wygrane są o krok od triumfu w klasyfikacji końcowej w sezonie 2022/2023, w której liczą się trzy najlepsze wyniki.

Dzisiejszy czas Adriana Przybyły na 5-kilometrowej trasie nad Jeziorem Długim to 16:40. Magdalena Trzeciak dotarła do mety w czasie 19:30.

- Warunki były dzisiaj dobre, tylko krótkie fragmenty były śliskie. Nawet buty bez bieżnika, typowo asfaltowe radziły sobie. Biegam w CITY TRAIL od kilku lat, ale myślę, że ten fakt nie ma znaczącego wpływu na lepszy wynik na mecie, ani pewność siebie, jednak pozwala na dobry rozkład sił na trasie. Dzisiaj rywalki były w bardzo dobrej dyspozycji. Od trzeciego kilometra naciskały i aż do mety czułam, że nie jestem jedyną kobietą na trasie - zaznaczyła po biegu Magdalena Trzeciak.

Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął dzisiaj Wiktor Kujawa (wynik 16:54), a trzeci był Damian Błaut (czas 16:58).W rywalizacji drugą lokatę wywalczyła Monika Jacyszyn (czas 19:38), a trzecia była Agnieszka Przybyła (wynik 19:49).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 172 młodych sportowców.

Trzecie zawody sezonu w Olsztynie odbędą się 7 stycznia.

Puchar Poldanenu

Dzisiejszemu bieganiu towarzyszyła dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów w obu miastach otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 50 biegów, w 10 lokalizacjach – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

fot. Paweł Zając