Lublin

Wyniki. Jak możesz nam pomóc w ich sprawnym przygotowaniu?

02.12.2022

Wyniki. Jak możesz nam pomóc w ich sprawnym przygotowaniu?

Jednym z najważniejszych elementów naszego cyklu Grand Prix jest pomiar czasu i wyniki zawodów, na podstawie których tworzona jest później klasyfikacja generalna oraz drużynowa cyklu. Wszystkim nam zależy na tym, aby wyniki pojawiały się jak najszybciej - dlatego musimy trzymać się pewnych zasad. Poniżej przytaczamy najważniejsze informacje dotyczące pomiaru czasu (zawarte w regulaminie), a także info, co zrobić jeśli zgubisz numer startowy lub chip. Uwaga - w biegach dla dzieci i młodzieży pomiar czasu odbywa się bez użycia elektronicznych chipów, zatem wszędzie gdzie w tekście jest mowa o chipach - mamy na myśli bieg główny. Natomiast w przypadku numerów startowych zasady są takie same dla wszystkich Uczestników naszego cyklu.

1. Jeśli masz wykupiony karnet, chip (w kolorze zielonym) i numer startowy jest przypisany do Ciebie na całą edycję. Po pierwszym starcie zabierasz je ze sobą do domu i na kolejne biegi przychodzisz już prosto na linię startu, z numerem startowym na klatce piersiowej (lub na pasie na numer) i chipem zamontowanym na bucie.

2. Jeśli opłacasz pojedyczne biegi - każdorazowo zwracasz po biegu pomarańczowy chip, a także numer startowy. Jedyny wyjątek to sytuacja, kiedy wiesz, że na 100% nie pobiegniesz już kolejny raz w danej lokalizacji (w ramach obecnej edycji) - wtedy numer startowy możesz zabrać ze sobą. Chip zwracasz po biegu do skrzynki w okolicy biura zawodów.

3. Chip musi być przymocowany na bucie w odpowiedni sposób:

Chip do pomiaru czasu

4. Jeśli chipa umieszczasz na specjalnej opasce na nogę to pamiętaj, że nie może on być z boku nogi - powinien być z przodu lub z tyłu, tak aby jego ułożenie było tożsame z właściwym ułożeniem na bucie.

5. Pamiętaj, że numer startowy musi być przypięty na klatce piersiowej lub zamocowany na pasie na numer i w całości widoczny, kiedy wbiegasz na linię mety.

Prawidłowo przypięty numer startowy

6. Jeśli w ramach karnetu korzystasz z możliwości jednego darmowego startu w innej lokalizacji - koniecznie zgłoś się po numer startowy i chip do biura zawodów. Te z Twojej "macierzystej" lokalizacji nie obowiązują w innych miastach!

Osoby posiadające karnet, pakiet startowy otrzymują raz na całą edycję. Co zrobić, jeśli zgubisz jeden z elementów pakietu lub zapomniałeś zabrać go ze sobą na bieg?

1. Zapomniałem numeru startowego i / lub chipa.

Jeśli zapomniałeś zabrać swój numer startowy lub chip, ale wiesz że masz je w domu przyjdź do biura zawodów (stanowisko dla osób niezapisanych) i poinformuj obsługę o zaistniałej sytuacji. Wydamy Ci zastępczy zestaw (numer + chip), który będziesz musiał zwrócić po biegu. Koszt takiej operacji to: 5zł (niezależnie od tego, czy potrzebujesz zastępczego chipa, numeru startowego, czy obu elementów).

2. Zgubiłem numer startowy, a przed nami jeszcze kilka biegów, więc chcę otrzymać swój numer.

W takiej sytuacji masz możliwość do końca dnia w środę przed biegiem opłacić on-line dorobienie swojego numeru startowego (lub numeru dziecka) w naszym sklepie. Pamiętaj, aby w uwagach do zamówienia podać informację, czego dotyczy Twoje zamówienie.  Koszt takiej operacji to 5 zł.

Jeśli chęć dorobienia numeru startowego zgłosisz później niż w środę - czyli także w biurze zawodów, wtedy zapłacisz za dorobienie numeru + za wydanie zastępczego na czas najbliższego biegu (czas na zgłoszenie konieczności dodruku numeru jest ograniczony do środy ze względów logistycznych). Koszt takiej operacji to 10zł.

3. Zgubiłem swojego chipa, a przed nami jeszcze kilka biegów, więc chcę otrzymać nowy.

W takiej sytuacji nowego chipa możesz wykupić tylko bezpośrednio w biurze zawodów (stanowisko dla osób niezapisanych). Koszt to 10zł.

Osoby, które nie posiadają karnetu, chip i numer startowy powinny zwrócić po każdym biegu. Zachować można ewentualnie numer startowy, jeśli wiesz, że nie będziesz startować już w danej lokalizacji (w trwającej edycji). Co jeśli nie zastosowujesz się do tych zasad?

1. Zapomniałem oddać chip / numer startowy.

Przynieś je ze sobą na najbliższy bieg, ale koniecznie zgłoś się do biura zawodów. Chip jest przypisany do Ciebie tylko na konkretny bieg, więc musisz go wymienić na nowy. Numer startowy drukujemy tylko raz - więc jeśli nie oddałeś go po biegu - to nie będziemy mieli go dla Ciebie w biurze. Będzie konieczne wydanie nowego i zmiana w bazie danych, a to wydłuża opracowanie wyników.

2. Zabrałem ze sobą numer startowy i go zgubiłem.

Na najbliższym biegu w biurze zawodów przydzielimy Ci nowy numer startowy. Pamiętaj, aby go zwócić po biegu!