Lublin

Drużynówka, czyli dodatkowa motywacja do biegania!

02.11.2022

Drużynówka, czyli dodatkowa motywacja do biegania!

Jesteśmy przekonani, że bieganie w drużynie dodaje mocy podczas każdego startu! To tak, jak w lekkiej biegi sztafetowe – wyzwalają niesamowitą energię i emocje! Dlatego chcielibyśmy, aby w naszym cyklu startowało jak najwięcej drużyn :) Zgłoszenia zespołów trwają w każdym z miast do dnia drugiego biegu edycji w danej lokalizacji.

Tworzenie drużyny jest bardzo proste - wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać z menu znajdującego się po prawej stronie opcję „Zapisy drużyn”. Osoba tworząca drużynę automatycznie zostaje Kapitanem, a to oznacza, że ma za zadanie m.in. rozesłać zaproszenia do drużyny, a także przypilnowanie, aby każdy z zaproszonych biegaczy przyjął zaproszenie i dodatkowo miał na swoim koncie wpisaną nazwę drużyny.

W naszej klasyfikacji drużynowej liczą się zespoły, które składają się z czterech osób – każda z nich musi ukończyć min. trzy biegi (w jednym mieście). W przypadku większej liczby członków, kolejni czterej zawodnicy utworzą kolejny skład (np. CITY TRAIL Team II) itd. Można być członkiem tylko jednej drużyny w danym mieście.

Po zakończeniu edycji najszybsze drużyny (po trzy w każdym z miast) otrzymają nagrody – o szczegółach poinformujemy w II części cyklu – możecie być jednak pewni, że warto!

Jak będziemy przeliczać wyniki kobiet i mężczyzn? Punktacja drużyny zostanie wyliczona na podstawie sumy punktów zawodników:

- punktacja mężczyzn będzie tożsama z punktacją w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych biegów,
- punktacja kobiet zostanie wyliczona z punktacji w klasyfikacji open danego biegu przy zastosowaniu przelicznika wyznaczonego na podstawie różnic frekwencji między kobietami, a mężczyznami, wg wzoru: x = liczba mężczyzn startujących w biegu / liczba kobiet startujących w biegunp. jeśli w zawodach wzięło udział 1200 biegaczy, z czego 400 to kobiety, a 800 mężczyźni, to x = 2, więc punkty kobiet będą mnożone razy 2. Przelicznik będzie różny dla każdego biegu.

Informacje o klasyfikacji zespołowej znajdziecie także w punkcie XII (podpunkt 3) naszego regulaminu.

fot. Paweł Zając