z

Lublin

Zacięta rywalizacja w Lublinie

01.02.2020

Zacięta rywalizacja w Lublinie

Spore emocje podczas piątego biegu w Lublinie! O zwycięstwo - do ostatniej prostej - walczyli Artur Kern i Dariusz Samarczenko. Lepszym finiszem popisał się ten drugi i ostatecznie to on zwyciężył w zawodach. Wśród kobiet najszybszą okazała się Natalia Zych. Linię mety biegu głównego minęło 243 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 56 młodych sportowców. 

Dariusz Samarczenko wygrał dzisiaj po raz pierwszy w sezonie. Jego wynik na mecie to 16:47. Dzięki temu zwycięstwu Darek objął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i nadal ma szanse na wygraną z prowadzącym aktualnie w generalce i drugim dzisiaj na mecie – Arturem Kernem. Czas Artura to tym razem 16:54. Trzecie miejsce zajął dzisiaj Jarosław Bimkiewicz (czas 17:13).

Wygrana na trasie CITY TRAIL z Arturem Kernem to zawodników ogromna satysfakcja. Nic w tym dziwnego – to prawdziwy dominator lubelskiego cyklu. Od 2014 roku wystartował w 27 biegach, wygrywając 21 z nich.

- Po to się tutaj startuje, żeby wygrać z takim królem, jak Artur. Ale dzisiejsze zwycięstwo to nie do końca moja zasługa. Na pierwszym kilometrze Artur musiał się zatrzymać, bo rozwiązał mu się but. Dogonił mnie, ale przytrzymałem się i co miałem to dałem na ostatnich metrach – mówił tuż po biegu Dariusz Samareczenko – zawodnik AZS Lublin, specjalista od dystansu 800 m. – Startuję bez zegarka, kierując się samopoczuciem. Z miesiąca na miesiąc poprawiam się na tej trasie, a to oznacza, że trening idzie w dobrym kierunku.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Natalia Zych, która tym samym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Jej wynik to 19:15. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Bugała (wynik 19:20). Jako trzecia na metę wbiegła Magdalena Sekuła (czas 19:57).

- Jak to zazwyczaj wygląda na biegach, w których bierzemy udział z Martyną - od początku prowadziłam, Martyna biegła za mną. Zawsze tak się ścigamy i najczęściej to Martyna wygrywa na finiszu, bo ma więcej „pazura”. Na szczęście dzisiaj udało mi się zwyciężyć – podkreśliła na mecie zadowolona Natalia Zych. – Starty w CITY TRAIL są treningowe, ale to rywalizacja trwająca pół roku, poziom rośnie, więc naprawdę trzeba się mocno zmęczyć, żeby wygrać końcową klasyfikację.

Biegi CITY TRAIL Lublin są poprowadzone na pętli w Lesie Dąbrowa. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w pobliżu Kempingu Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 7 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w ciągu dwóch tygodni od ostatniego biegu. 

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni