z

Lublin

Lublin: powrót króla

14.12.2019

Lublin: powrót króla

W grudniowym biegu Artur Kern - nasz lubelski dominator - odniósł pierwsze zwycięstwo w edycji 2019/2020. W rywalizacji kobiet najszybszą okazała się zaledwie 17-letnia Martyna Bugała. Na 5-kilometrowej trasie rywalizowało 264 zawodników, a w biegach CITY TRAIL Junior wzięło udział blisko 70 młodych sportowców.

Wynik Artura Kerna to 17:01. Drugie miejsce zajął Dariusz Samarczenko – jego czas to 17:20. Jako trzeci do mety dotarł Piotr Różycki (czas 17:23).

- Starty w CITY TRAIL zazwyczaj traktuję jako jednostkę treningową i tak też było dzisiaj. Warunki były bardzo dobre – chłodno, bezwietrznie, podłoże rewelacyjne – idealne do szybkiego biegania. Już na pierwszym kilometrze oderwałem się od kolegów i na całej trasie utrzymywałem bezpieczną przewagę. Przyznaję, że nie chciałem się za bardzo zmęczyć, bo jutro najpewniej wystartuję w biegu ulicznym „Chęć na Pięć”. I to się udało. Czas na śrubowanie wyniku na tej trasie jeszcze przyjdzie. W marcu, kiedy będę po Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów na dystansie 1500 m będę znacznie szybszy i wtedy planuję zaatakować rekord trasy – mówił tuż po biegu halowy rekordzista Polski na 5000 m i zwycięzca dzisiejszej rywalizacji – Artur Kern. - Dla osób biegających amatorsko bieganie powinno być przede wszystkim motywatorem do dbania o zdrowie i samopoczucie. I właśnie na CITY TRAIL bardzo dobrze widać takie osoby - na mecie zawodnicy są zmęczeni, ale szczęśliwi, że pokonali swoje granice.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Martyna Bugała. Jej czas to 19:41. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Sekuła (19:46), a trzecia była Dominika Łukasiewicz (19:54).

- Startuję w CITY TRAIL drugi rok, ale to moja pierwsza wygrana. Biegłam dzisiaj w trzyosobowej grupie przez całą trasę. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich metrach i muszę przyznać, że nie spodziewałam się wygranej. To mój najlepszy wynik na tej trasie - podkreśliła na mecie zaledwie 17-letnia zwyciężczyni dzisiejszych zawodów nad Zalewem Zemborzyckim – Martyna Bugała. -  Jestem triathlonistką, w tym roku zostałam mistrzynią Polski juniorek. Moją najmocniejszą stroną jest pływanie, ale widomo, że w triathlonie pływaniem się nie wygrywa – kluczowe jest bieganie. I to jest właśnie powód, dla którego niedawno rozpoczęłam współpracę z Arturem Kernem w zakresie treningu biegowego. 

Kolejny bieg CITY TRAIL w Lublinie jest zaplanowany na 11 stycznia, a następne: 1 lutego i 7 marca. Zawody odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Lasu Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Kempingu Dąbrowa.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Radek Pizoń

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni