z

Lublin

„Szczęście moje mieści się w wyrazie: WOLNOŚĆ”

10.11.2019

„Szczęście moje mieści się w wyrazie: WOLNOŚĆ”

Te właśnie słowa Stefana Żeromskiego towarzyszyły nam podczas niedzielnego - trzeciego Biegu Niepodległości CITY TRAIL w Lublinie. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale padający bez przerwy deszcz podkreślał klimat niepodległościowy. Walka o wolną Polskę wymagała niezwykłego hartu ducha i olbrzymiego wysiłku. Bieganie w trudnych warunkach to także swego rodzaju walka – z samym sobą, swoimi słabościami, ale także błotnistymi ścieżkami, czy mokrymi, ciężkimi butami.

Szczególny charakter imprezy przyciągnął sporą grupę biegaczy debiutujących w dniu dzisiejszym w cyklu CITY TRAIL, ale skusił także stałych bywalców z innych lokalizacji do przyjazdu do Koziego Grodu. 

- Moja przygoda z bieganiem zaczęła się tak naprawdę od CITY TRAIL – w 2016 roku. Spodobała mi się cykliczna formuła, która pozwala sprawdzać się regularnie na tej samej trasie, co jest wartościowe z punktu widzenia treningowego, ale co jest najważniejsze – CITY TRAIL odbywa się w lesie. Uwielbiam chodzić, biegać po lesie, a mieszkając w dużym mieście nie jest oczywistym, że można na co dzień trenować na leśnych ścieżkach, w naturze. Dzięki CITY TRAIL można oderwać się od miejskiego klimatu – podkreślał na mecie Maciej Hajnrich z Katowic. - Do Lublina przyjechałem po medal, żeby mieć piękną pamiątkę z tego wyjazdu. Bardzo mi się podoba tutaj, nad Zalewem Zemborzyckim - można poczuć się trochę, jak nad morzem. To, że pada deszcz nie jest żadną przeszkodą. Błoto i trudne warunki to kwintesencja biegania w trailu. 

W zawodach uczestniczyło 346 dorosłych i 88 dzieci. Najszybszym na dystansie 5 km okazał się Paweł Wysocki. Jego wynik to 17:29. Drugie miejsce zajął Dariusz Samaraczenko (17:39), a trzecie – Piotr Różycki (17:39). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Dominika Łukasiewicz (czas 19:34). Drugą lokatę wywalczyła Magdalena Sekuła (19:42), a trzecia była Natalia Zych (czas 19:49).

Kolejny bieg w Lublinie jest zaplanowany na 14 grudnia, a następne: 11 stycznia, 1 lutego, 7 marca. Zawody odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Kempingu Dąbrowa.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Piotr Oleszak

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni