z

Lublin

Biegi Niepodległości CITY TRAIL w Warszawie i Lublinie – informacje przedstartowe

05.11.2019

Biegi Niepodległości CITY TRAIL w Warszawie i Lublinie – informacje przedstartowe

W weekend 9-10 listopada widzimy się podczas dwóch wyjątkowych biegów – organizowanych, aby uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami przedstartowymi.

INFORMACJE DLA OBU MIAST

Rejestracja na nasze biegi jest możliwa zarówno przez internet, jak i w dniu zawodów. Elektroniczne zapisy zamykamy zawsze na 4 dni przed zawodami, zatem dla Warszawy są otwarte do wtorku (5 listopada, do godz. 23:59), a dla Lublina – do środy (6 listopada, do godz. 23:59). Po tym terminie rejestracja do biegów będzie możliwa w biurze zawodów.

Biegi Niepodległości CITY TRAIL w Warszawie i Lublinie będą to zawody w ramach naszego cyklu Grand Prix, ale będą miały wyjątkową oprawędodatkową klasyfikację (nagrodzimy 5 najszybszych pań i 5 najlepszych panów) i medale. Chęć otrzymania medalu należało zadeklarować podczas rejestracji i dokonać odpowiedniej opłaty. Dla osób, które zapisały się przez internet, ale nie zadeklarowały chęci otrzymania dodatkowego medalu, w dniu zawodów będzie możliwość jego dokupienia (koszt to 15 zł), jednak medale będą dostępne w bardzo ograniczonej ilości.

Osoby, które zdecydują się na start po zamknięciu zapisów będą mogły dopisać się do listy startowej w dniu imprezy, ale nie gwarantujemy, że będzie opcja otrzymania medalu. Koszt udziału w biegu przy płatności w dniu imprezy to 30 zł lub 40 zł z medalem (o ile będą dostępne - to okaże się w dniu zawodów).

Wszyscy uczestnicy CITY TRAIL Junior otrzymają pamiątkowe medale – bez względu na to, czy będą zapisani przez internet, czy w dniu zawodów. Koszt startu dla naszych najmłodszych uczestników to 7,5 zł w przypadku płatności za pojedynczy bieg przez internet oraz 10 zł w przypadku zapisów w dniu zawodów. Dzieci, które będą miały wykupione karnety nie będą ponosić dodatkowej opłaty za medale.

PLAN MINUTOWY

Harmonogram obu biegów:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:20 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m

9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m

10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km

11:11 - start biegu głównego na 5 km

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

Klasyfikacja drużynowa, czyli dodatkowa motywacja do regularnego i szybkiego biegania! W naszym cyklu zespoły składają się z 4 osób – każda z nich musi ukończyć min. 4 biegi (w jednym mieście). Podczas gal kończących sezon wręczamy nagrody dla trzech najlepszych teamów w każdym z miast.

Zgłaszanie drużyn jest możliwe od 15 września do dnia drugiego biegu edycji w danym mieście, a więc dla Warszawy czas mija w sobotę, a dla Lublina w niedzielę, o godz. 23:59. Osoba tworząca drużynę (wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać z menu znajdującego się po prawej stronie opcję „Zapisy drużyn”) automatycznie zostaje Kapitanem, a to oznacza, że ma za zadanie m.in. rozesłać zaproszenia do drużyny.

Aktualnie mamy zgłoszonych niemal 350 drużyn w skali całego cyklu, ale część z nich nie spełnia podstawowego warunku – liczy mniej niż 4 osoby, więc przypominamy Kapitanom, że ich zadaniem jest także przypilnowanie, aby każdy z zaproszonych biegaczy przyjął zaproszenie i dodatkowo miał na swoim koncie wpisaną nazwę drużyny.

Więcej informacji o klasyfikacji zespołowej znajdziecie TUTAJ oraz w punkcie 7 (podpunkt C) naszego regulaminu.

INFORMACJE LOKALNE DLA WARSZAWY

TRASA I FUNKCJONOWANIE BIURA ZAWODÓW

Od października w Lesie Młociny trwa utwardzanie jednej z głównych ścieżek. Niestety nie mamy jeszcze potwierdzenia od zarządcy terenu, czy do soboty uda się zakończyć prace w związku z tym nie wykluczamy, że miejsce naszego miasteczka (biuro zawodów, depozyt, bufet, meta) będziemy musieli przenieść na Polanę rekreacyjną (okolice parkingu, ok. 400 m od stałego miejsca naszego miasteczka), a przebieg tras - zarówno biegu głównego, jak i biegów dla dzieci – zmodyfikować. Konkretne informacje opublikujemy w czwartek.

Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w sobotę, 9 listopada, w godz. 8:30-10:30. Możliwy jest TYLKO osobisty odbiór pakietu.

Zakupione dodatki będą do odbioru na stanowisku oznaczonym tabliczką „GADŻETY”. Będziecie mogli zgłosić się po gadżety zarówno przed biegiem, jak i już po zawodach.

PARKINGI

Parking znajdujący się przy Lesie Młociny nie pomieści kilkuset aut, dlatego warto przyjechać na zawody nieco wcześniej, by spokojnie zaparkować po drugiej stronie ulicy Pułkowej – np. wzdłuż ulic Trylogii, Arrasowej, Balaton. Polecamy także komunikację miejską – w okolicy wejścia do lasu znajdują się przystanki autobusowe „Dzierżoniowska” i „Muzealna”.  

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane warszawskiej odsłonie naszych biegów. Zachęcamy, by do niego dołączyć i aktywnie w nim uczestniczyć.

INFORMACJE LOKALNE DLA LUBLINA

FUNKCJONOWANIE BIURA ZAWODÓW

Odbiór pakietów startowych dla osób startujących w niedzielnym biegu będzie możliwy 10 listopada, w godz. 8:30-10:30. Biuro zawodów będzie mieściło się w okolicy startu i mety zawodów – okolice Kempingu Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim (dokładna lokalizacja) – możliwy jest TYLKO osobisty odbiór pakietu.

Zakupione dodatki będą do odbioru na stanowisku oznaczonym tabliczką „GADŻETY”. Będziecie mogli zgłosić się po gadżety zarówno przed biegiem, jak i już po zawodach.

TRASA

Nasze zawody odbywają się na 5-kilometrowej pętli, która będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

PARKINGI

Główny parking dostępny jest przy ulicy Nad Zalewem, w okolicy pętli autobusowej – około 500 metrów od biura zawodów.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane lubelskiej odsłonie naszych biegów. Zachęcamy, by do niego dołączyć i aktywnie w nim uczestniczyć.

Gdybyście mieli jeszcze jakieś wątpliwości – zapraszamy do przeczytania FAQ

Do zobaczenia!

fot. Piotr Oleszak

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni