z

Lublin

Najważniejsze informacje o edycji 2019/2020

07.10.2019

Najważniejsze informacje o edycji 2019/2020

CITY TRAIL to cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych. Nasze zawody organizujemy w 10 lokalizacjach – łącznie od września do marca odbędzie się 60 biegów. Formuła jest niezmienna od lat, jednak co roku wprowadzamy pewne modyfikacje, więc nawet jeśli biegasz z nami kolejny rok warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi edycji 2019/2020 – szczególnie istotnymi przy rejestracji.

Podstawowa informacja - nie zmieniają się nasze lokalizacje. Nadal biegamy w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Miejsca rozgrywania biegów również będą te same – jedynym miastem, w którym zmieniamy przebieg trasy (względem sezonu zimowego 2018/2019) jest Szczecin. Przenosimy miejsce startu i mety oraz biuro zawodów na Polanę Widok (to nadal okolice Jeziora Szmaragdowego). Trasa będzie identyczna, jak ta którą pobiegliście w letniej edycji – CITY TRAIL onTour 2019. Opisy wszystkich tras znajdziecie na podstronach swoich miast w zakładce „TRASA”.

TERMINY BIEGÓW

Kalendarz edycji 2019/2020 jest w kilku przypadkach nieco zaskakujący - mamy kilka przesunięć względem schematu, do którego się przyzwyczailiście:

- we wrześniu i listopadzie biegi w Bydgoszczy odbędą się w sobotę (28.09 i 16.11),
- w niektórych lokalizacjach przerwa międzi biegami jest dłuższa niż standardowe 4 tygodnie i tak w Bydgoszczy, Katowicach oraz Łodzi nie mamy biegu w październiku, w Olsztynie i Trójmieście nie mamy biegu w styczniu, we Wrocławiu nie mamy biegu w lutym, ale biegamy dwa razy w styczniu,
- w niektóre weekendy organizujemy po jednym biegu (5.10 - Wrocław, 12.10 - Poznań, 16.11 - Bydgoszcz, 30.11 - Poznań, 25.01 - Wrocław, 16.02 - Katowice). 

OPŁATY STARTOWE

Wysokości opłat startowych:
- opłata startowa za pojedynczy bieg podczas rejestracji elektronicznej to 25 zł,
- opłata startowa za pojedynczy bieg w przypadku zapisów w dniu zawodów to 30 zł,
- karnet sześć biegów wersji STANDARD to koszt 99 zł,
- karnet sześć biegów w wersji PREMIUM – ze stałym chipem – to koszt 109 zł,
- w CITY TRAIL Junior opłaty to 7,5 zł (pojedynczy bieg – rejestracja przez internet), 10 zł (pojedynczy bieg – rejestracja w dniu zawodów) oraz 30 zł (karnet sześciu biegów).

KARNET PREMIUM

W edycji 2019/2020 - podobnie, jak w poprzednim sezonie - macie możliwość wykupienia stałych chipów do pomiaru czasu (w kolorze zielonym), które po pierwszym starcie zabieracie do domu (razem z numerem startowym) i przynosicie na każdy kolejny bieg. To karnet PREMIUM w cenie 109 zł. UWAGA - chipy z poprzedniej edycji nie będą aktywne - możecie je zatrzymać na pamiątkę lub oddać w biurze zawodów.

Chipy "klasyczne" (z karnetu STANDARD - 99 zł) są zwrotne - odbieracie je razem z numerem startowym na każdym biegu i oddajecie po zawodach. Mają kolor czerwony.

CZAPKA JAKO CZĘŚĆ KARNETU

Kupując karnet sześciu biegów na 5 km (bez względu na to, czy w wersji Standard, czy Premium) otrzymacie w pakiecie startowym zimową czapkę do biegania.

LIMITY MIEJSC

Podobnie, jak w poprzedniej edycji w dwóch miastach – Poznaniu i Szczecinie - wprowadzamy ograniczenie liczby Uczestników.

- w Poznaniu limit wynosi 1000 opłaconych karnetów na cały cykl i po 250 opłaconych pojedynczych startów (na każdy bieg oddzielnie),
- w Szczecinie to 800 opłaconych karnetów i po 200 opłaconych pojedynczych startów (na każdy bieg oddzielnie).

PAKIETY CHARYTATYWNE

Wybierając tę opcję podczas rejestracji każdy z Was będzie mógł pomóc podopiecznym Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę! W zamian otrzymacie specjalny numer startowy (w przypadku karnetów dla dorosłych), który będzie wyróżniał Was spośród Uczestników naszych biegów.

Kwoty, jakimi będziecie mogli wesprzeć Fundację to:
- 30 zł w przypadku karnetów dla dorosłych,
- 15 zł w przypadku pojedynczych biegów,
- 10 zł w przypadku karnetów dla dzieci,
- 5 zł w przypadku pojedynczych biegów dzieci.

NUMERY STARTOWE

Każdy zapisujący się na nasze biegi ma możliwość udostępnienia swojego numeru na Facebooku. Dodatkowo rejestrując się na biegi najpóźniej na 7 dni przed pierwszym biegiem w Waszym mieście macie możliwość zmiany podpisu na numerze.

W tym roku wyjątkowo dużo osób pyta o zasadę nadawania numerów startowych, zatem informujemy:

- osoby wykupujące karnety PREMIUM mają numery od 16 (w Poznaniu od 50),
- osoby zapisujące się na pojedyncze biegi oraz wykupujące karnety w wersji standardowej mają numery od 1000.

DODATKOWE GADŻETY DO KUPIENIA PODCZAS ZAPISÓW

Przygotowaliśmy dla Was szereg gadżetów, które będą dostępne podczas rejestracji:

- biegowe bluzy z długim rękawem dla dorosłych,
- biegowe bluzy z długim rękawem dla dzieci,
- koszulki lifestyle dla dorosłych,
- biegowe koszulki z krótkim rękawem dla dzieci,
- biegowe czapki (dokładnie takie, jak otrzymują dorośli kupując karnety sześciu biegów na 5 km),
- biodegradowalne bidony,
- zestawy książek Wydawnictwa Galaktyka,
- kubki,
- podkładki pod kubki,
- magnesy na lodówkę z terminarzem biegów.

BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI CITY TRAIL – W TYM ROKU POBIEGNIEMY DLA NIEPODLEGŁEJ W WARSZAWIE I LUBLINIE

101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcimy na biegowo w dwóch lokalizacjach – w sobotę, 9 listopada w Warszawie oraz w niedzielę, 10 listopada w Lublinie.

Oba biegi będą częścią cyklu Grand Prix, ale będą miały również dodatkową klasyfikację – z nagrodami dla najszybszych zawodniczek i zawodników. Przygotujemy także okolicznościowe medale, ale każdy zainteresowany będzie musiał dopłacić do podstawowej opłaty startowej 9,99 zł (medal jest do wyboru podczas elektronicznych zapisów jako dodatek). Wszystkie dzieci startujące w naszych Biegach Niepodległości otrzymają medale bez dodatkowych opłat.

Wszelkie wątpliwości, kłopoty z rejestracją, czy zmiany na Waszych kontach zglaszajcie mailowo na kontakt@citytrail.pl

Na koniec przypominamy, że zapisy do edycji 2019/2020 są aktywne od 5 września, a każdy z Was powinien zapoznać się z REGULAMINEM zawodów! :)

fot. Piotr Dymus

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni