z

Lublin

Ostatni bieg w Lublinie

23.03.2019

Ostatni bieg w Lublinie

Szóste zawody w Lublinie w edycji 2018/2019 odbyły się w znakomitej, wiosennej aurze. Zwycięstwo odnieśli Adam Grudziński i Aleksandra Jakubczak – oboje triumfowali w cyklu po raz pierwszy. W klasyfikacji generalnej najlepsi to nieobecny dzisiaj Artur Kern oraz druga zawodniczka dzisiejszego biegu – Julia Pleskaczyńska. Przed nami jeszcze uroczyste podsumowanie sezonu, które odbędzie się 8 kwietnia.

Wynik zwycięzcy dzisiejszego biegu – Adama Grudzińskiego - na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim to 17:30. Drugie miejsce zajął Cezary Bednarz (17:39), a trzeci był Michał Orzeł (17:42).

Najszybsza z pań – Aleksandra Jakubczak minęła metę w czasie 19:13. - Muszę przyznać, że żałuję, że dopiero teraz pojawiłam się na CITY TRAIL. Trasa jest naprawdę ciekawa, startując tutaj regularnie w okresie jesienno-zimowym na pewno można dobrze przygotować się do sezonu wiosennego – podkreśliła na mecie sześciokrotna medalistka mistrzostw Polski na dystansach 5000 m, 10 000 m oraz w biegach przełajowych. - Motywacją do dzisiejszego startu były Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Wojska Polskiego, w których wkrótce startuję. Szukałam biegu, podczas którego mogę założyć kolce i przetrzeć się na crossowej trasie. Nie wiedziałam co mnie czeka na dzisiejszej trasie, więc za szybko zaczęłam, ale bieg oceniam bardzo pozytywnie – dodała.

Wspomniana już Julia Pleskaczyńska uzyskała wynik 19:31, a trzecia zawodniczka dzisiejszego biegu – Natalia Zych – dotarła do mety w czasie 19:43.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 267 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 68 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Lublinie odbył się w listopadzie i przyciągnął 432 dorosłych i 123 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior. 

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 8 kwietnia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Początek o godz. 18:00.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

fot. Radek Pizoń


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni