z

Lublin

Prawdziwie zimowy przełaj w Lublinie

12.01.2019

Prawdziwie zimowy przełaj w Lublinie

Styczeń w Lublinie bez śniegu? Niemożliwe! ;) Nasze czwarte w edycji zawody nad Zalewem Zemborzyckim odbyły się w prawdziwie zimowych warunkach. Solidna warstwa śniegu nie ułatwiała biegania. Nalepszymi okazali się Artur Kern i Magdalena Sekuła. W zawodach wzięły udział 254 osoby. Nie zabrakło biegów dla dzieci i młodzieży - wystartowało w nich 52 młodych sportowców.

Dzisiejsza wygrana Artura Kerna oznacza, że jest on bardzo blisko piątego triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu - Artur zwyciężył w trzech biegach trwającej edycji. Jego dzisiejszy wynik to 17:47. Drugie miejsce zajął dziś Paweł Wysocki (czas 18:06), a trzeci był Michał Piróg (18:30).

Najlepszą wśród kobiet była tym razem Magdalena Sekuła (z wynikiem 21:12), drugą lokatę wywalczyła Martyna Bugała (21:23), a trzecie miejsce zajęła Magdalena Zych (21:46). W klasyfikacji generalnej pań na prowadzeniu jest siódma dzisiaj Patrycja Gruszkowska, ale jej prowadzenie wynika z faktu ukończenia czterech biegów (do klasyfikacji generalnej wymagane jest ukończenie minimum czterech biegów). Końcowe zwycięstwo jest na razie wielką niewiadomą. Patrząc na osiągane wyniki liderką jest rekordzistka trasy - Julia Pleskaczyńska, która wystartowała dotąd w dwóch biegach i dwa razy była najszybszą z pań (dzisiaj nie pojawiła się na trasie nad Zalewem Zemborzyckim).

Nasze zawody to nie tylko rywalizacja najszybszych, ale także (a może przede wszystkim) okazja do spędzenia czasu z rodziną, czy przyjaciółmi. Właśnie w takim celu pojawił się dzisiaj na biegu Kamil Grudzień. – Zazwyczaj startuję tutaj walcząc o jak najlepszy wynik i plasuję się w szerokiej czołówce, ale dzisiejszy bieg z założenia miał być inny, ponieważ przed tygodniem brałem udział w ultramaratonie na dystansie 57 km we Włoszech i nie chciałem po kilku dniach znów mocno startować. Chciałem pobiec z żoną, w jej tempie, ale kolega rzucił pomysł, by zamiast tego wziąć dzieciaki na sanki i przebiec z nimi te 5 km, w czasie poniżej 40 minut. Zaliczyliśmy jedną wywrotkę, ale szybko się pozbieraliśmy i plan zrealizowaliśmy – mówił na mecie biegacz.

Kolejne zawody nad Zalewem Zemborzyckim odbędą się 16 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 23 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu edycji.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO 

AKTYWACJA APLIKACJI PIC2GO - BEZPŁATNE ZDJĘCIA PROSTO NA FACEBOOKA

 


 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni