z

Lublin

Deszczowo w Lublinie

08.12.2018

Deszczowo w Lublinie

Artur Kern i Dominika Łukasiewicz zwyciężyli w dzisiejszym biegu nad Zalewem Zemborzyckim. Artur triumfował po raz drugi w sezonie. Dominika dotychczas nie miała na koncie tak udanego startu. Zawody były deszczowe, czego dowodem były „ozdobione” błotem ubrania biegaczy. 

Leśne bieganie w kałużach i błocie jest dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Dla innych to codzienność, bo trenują nie zważając na warunki. Bez względu na doświadczenie, dla każdego to duża satysfakcja na mecie.

Zwycięzca dzisiejszego biegu – Artur Kern – to lubelski dominator - czterokrotnie zwyciężał w klasyfikacji generalnej, jest rekordzistą trasy. – Dzisiaj nie byłem w najwyższej formie, bo w ostatnich dniach kiepsko się czułem, „łapała” mnie choroba, odpuściłem bieganie. Dzisiejsze zwycięstwo nie było więc pewne. Tym bardziej, że mocno dociskał Cezary Bednarz, ale niestety złapał go skurcz i ostatecznie dobiegł do mety dopiero ósmy. Szkoda, bo bieg byłby znacznie ciekawszy, gdybyśmy rywalizowali do samej mety – podkreśla zwycięzca dzisiejszej imprezy.

Czas Artura Kerna to 17:22. Drugie miejsce wywalczył najlepszy w poprzednim biegu – Paweł Wysocki (17:36), a trzeci był Michał Piróg (17:51).

Wśród kobiet jako pierwsza linię mety minęła Dominika Łukasiewicz, szósta w październikowym biegu. W dzisiejszych zawodach uzyskała czas 20:34. Drugą na mecie była Magdalena Sekuła (21:03), a trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Zych (21:07).

Wielu biegaczy CITY TRAIL uczestniczy w naszym cyklu od pierwszej edycji – czyli od 2013 roku. - Te starty to taka odskocznia od codziennych treningów. Traktuję je jako formę przygotowania do sezonu wiosennego. Biega tutaj także moje dziecko – odkąd skończyło trzy lata – mówił po zawodach Piotr Konopka z Lubelskiej Grupy Triathlonu. – Najbardziej zapadł mi w pamięć styczniowy bieg sprzed dwóch lat, kiedy mieliśmy – 21 stopni. To były przepiękne zawody, to ognisko rozpalone przez organizatorów robiło niesamowity klimat. Moje dziecko do tej pory wspomina te dzień i ja chyba też zapamiętam go do końca życia.

W dzisiejszych zawodach wzięło udział 236 dorosłych biegaczy oraz blisko 50 dzieci. Kolejne biegi nad Zalewem Zemborzyckim odbędą się: 12 stycznia, 16 lutego i 23 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Radek Pizoń


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni