z

Lublin

Mocne otwarcie edycji w Lublinie!

20.10.2018

Mocne otwarcie edycji w Lublinie!

Rekord trasy kobiet, poprawiony o minutę to najważniejsza informacja z dzisiejszej inauguracji naszego cyklu w Lublinie. Autorką rekordu jest Julia Pleskaczyńska. Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł lubelski dominator - Artur Kern. Kolejna okazja do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie już 11 listopada podczas Biegu Niepodległości.

Nasze biegi odbywają się w Lublinie od 2013 roku. Rozpoczęta dzisiaj edycja jest już szóstą. 5-kilometrowa trasa prowadząca ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim jest bardzo urozmaicona – nie brakuje wąskich i piaszczystych ścieżek oraz korzeni. Czas wspomnianego już zwycięzcy dzisiejszego biegu – Artura Kerna to 16:50. Drugą lokatę wywalczył Paweł Wysocki (17:05), a trzeci był Łukasz Nestorowicz (17:11).

Najszybszą z kobiet była Julia Pleskaczyńska, która ustanowiła rekord trasy kobiet – 18:09, poprawiając poprzedni rekord aż o minutę. - Nie spodziewałam się tego wyniku, nie nastawiałam się na rekord trasy, ale starałam się dać z siebie wszystko. Przygotowuję się do Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbędą się za miesiąc, więc jestem w regularnym treningu. Mam nadzieję, że pokażę się na tej imprezie z dobrej strony, ale nie zakładam nic konkretnego. Jeśli uda mi się zdobyć medal, to będzie miłe zaskoczenie – podkreśliła po biegu 20-letnia zawodniczka.

Druga do mety dotarła Patrycja Gruszkowska (19:54), a trzecia była Katarzyna Konkel (20:28).

Wśród zawodników, którzy startowali w dzisiejszych zawodach był Jacek Nakonieczny – biegający w stroju hiszpańskiego inkwizytora. – Strój  powstał przy okazji balu karnawałowego w pracy, którego motywem przewodnim były morskie opowieści. Po balu stwierdziłem, że skoro strój leży bezużyteczny, to chociaż w nim pobiegam. Nie jest to najbardziej komfortowe ubranie do biegania, bo nie przepuszcza powietrza, ale nie walczę o zwycięstwo, więc to nie jest dla mnie problemem. Mam nadzieję, że dzięki mojemu przebraniu nie tylko ja się dobrze bawię, ale daję też radość innym – podkreślił na mecie zawodnik. - Jeśli nie wymyślę nic bardziej rzucającego się w oczy, to mam zamiar startować w tym stroju również w kolejnych miesiącach.

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 300 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 85 młodych adeptów biegania. Najmłodsi mogli dzisiaj nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji – m.in. kursu pierwszej pomocy w wydaniu dla dzieci.

Kolejne zawody odbędą się 11 listopada. Będzie to wyjątkowa impreza, bowiem organizowana z jednej strony jako część cyklu Grand Prix, który dzisiaj się rozpoczął, ale także jako Bieg Niepodległości CITY TRAIL. Bieg główny wystartuje wyjątkowo o godz. 11:11, a poprzedzony zostanie Rotą. Na mecie zawodnicy, którzy zgłoszą taką chęć i dopłacą 10 zł do wpisowego otrzymają okolicznościowe medale.

Pozostałe zawody edycji 2018/2019 odbędą się: 8 grudnia, 12 stycznia, 16 lutego i 23 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Piotr Dymus

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni