z

Lublin

Lublin z medalami

13.04.2018

Lublin z medalami

Sezon 2017/2018 w Lublinie podsumowany! Po raz piąty mieliśmy okazję spotkać się z Wami w uroczystej atmosferze i kolejny raz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji, której dziękujemy za gościnne przyjęcie. Trzymamy kciuki za Wasze wiosenne starty i do zobaczenia za kilka miesięcy!

Ceremonia, która odbyła się w czwartek, 12 kwietnia była przede wszystkim uroczystym wręczeniem medali – wywalczyli je zawodnicy, którzy wzięli udział w minimum czterech biegach. Nagrodziliśmy oczywiście najlepszych zawodników – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych.

W „generalce” nagrodzone panie to: Paulina PawłowskaJulia PleskaczyńskaIlona MandziukMonika Kosz i Patrycja Gruszkowska. Wśród mężczyzn najszybszymi okazali się: Artur Kern, Sebastian SmolińskiMichał PirógPaweł Wysocki Cezary Bednarz. Najlepszymi drużynami zostały pierwsze zespoły: Stay Insane, CENTRUM MEDYCZNE ORTOOPTYMIST lubelskibiegacz.pl TEAM.

Wręczyliśmy także nagrodę specjalną – Przyjaciel Biegaczy - dla wspomnianego już Centrum Medycznego Ortooptymist za  ubarwianie naszej rywalizacji i pokazywanie, że bieganiem można się dobrze bawić. Aneta Hernas, Anna Koper, Ewelina Lipska - jeszcze raz dziękujemy!

Nagrody ufundowali nasi Partnerzy: marki SalomonSuuntoALE – Active Life Energy oraz Wydawnictwo Galaktyka. Upominki przekazał także nasz Sponsor Tytularny - Nationale-Nederlanden. Dodatkowo zwycięzcy będą mogli skorzystać z voucherów na studia lub kursy w Wyższej Szkole Przesiębiorczości i Administracji w Lublinie.

W podsumowaniu nie może zabraknąć nieco statystyk. W sześciu biegach mieliśmy 701 unikalnych zawodników w biegu głównym (w tym 221 kobiet i 480 mężczyzn) oraz 134 CITY TRAIL Junior. Sklasyfikowanych zostało 312 osób (89 kobiet i 223 mężczyzn) oraz 55 dzieci. Sumując frekwencję wszystkich biegów, nad Zalewem Zemborzyckim pojawiło się 2010 dorosłych oraz 346 dzieci, a średnia frekwencja wyniosła 335 dorosłych i 58 dzieci. Najwyższą frekwencję w odnotowaliśmy w listopadzie podczas Biegu Niepodległości – 495 dorosłych oraz 93 dzieci.

Biegi Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lubelska edycja jest dofinansowana przez Miasto Lublin.

Fot. Radek Pizoń

W jaki sposób odebrać medal poza galą?

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni