z

Wystartowała piąta edycja w Lublinie

14.10.2017

Wystartowała piąta edycja w Lublinie

346 osób zameldowało się na mecie pierwszego w edycji 2017/2018 biegu w Lublinie. Sobotnia impreza odbyła się w dobrej pogodzie, a 5-kilometrowa trasa tylko w kilku miejscach pokryta była niewielką warstwą błota. Zwycięstwo w zawodach odnieśli lubelski dominator – Artur Kern oraz debiutująca na trasie nad Zalewem Zemborzyckim Paulina Pawłowska.

Wynik Artura Kerna to 16:30. Drugie miejsce wywalczył Filip Babik – 16:58, a trzecie – Paweł Wysocki – 17:03. Paulina Pawłowska minęła linię mety w czasie 19:13. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni czterech poprzednich edycji CITY TRAIL w Lublinie – Joanna Wasilewska – 20:11, a trzecie – Ilona Mandziuk – 20:21.

- Trasa była świetna! Non stop coś się działo, dużo korzeni, krzaków, nawet podrapałam trochę nogę, ale bardzo mi się podobało i na pewno tutaj wrócę. To był prawdziwy przełaj – mówiła na mecie zadowolona ze startu Paulina Pawłowska. – Mimo, że moje główne cele są na stadionie, bieganie po lesie, w terenie pomaga mi w treningu do startów na 1500 i 5000 metrów. Po przełajach czuję się silniejsza, dużo łatwiej wchodzę na pewne prędkości, jestem lepiej przygotowana do sezonu. Żałuję, że wcześniej nie startowałam w CITY TRAIL – podkreśliła zwyciężczyni sobotniego biegu.

Zawody były piękną mieszanką – wzięło w nich udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało debiutantów.

- To był mój pierwszy zorganizowany bieg w życiu. Biegam od czterech miesięcy, zawsze sama, bo bardzo lubię pobyć sam na sam ze sobą i swoimi myślami. Dzisiaj było bardzo przyjemnie, jestem zadowolona, aczkolwiek stwierdziłam, że taka atmosfera zawodów trochę mnie stresuje – mówiła po biegu jedna z debiutantek – Ewelina Malinowska-Szerega. – Do biegania przekonałam się, dzięki znajomemu męża. Ciągle opowiadał gdzie startował, ile przebiegł, wręcz trochę mnie zamęczał tymi opowieściami, ale okazało się, że skutecznie, bo sama zaczęłam truchtać – dodała biegaczka.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dziecięco-młodzieżowe – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Łącznie we wszystkich biegach uczestniczyło 79 młodych adeptów biegania.

Kolejne biegi CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2017/2018 odbędą się: 11 listopada (będzie to pierwszy w Lublinie Bieg Niepodległości), 9 grudnia, 20 stycznia, 10 lutego i 17 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lubelską edycją biegów wspiera Miasto Lublin.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Lublin na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć