Łódź

Bydgoszcz i Łódź zamknęły pierwszą serię biegów!

07.11.2021

Bydgoszcz i Łódź zamknęły pierwszą serię biegów!

Biegi, które 7 listopada odbyły się w Bydgoszczy i Łodzi zakończyły pierwszą kolejkę naszego cyklu w edycji 2021/2022. Dziękujemy Wam za udział (i to liczny) w przełajowej piątce! A w dzisiejszych imprezach pobiegło łącznie ponad 1000 uczestników, w tym 320 dzieci.

Bydgoszcz

Nasze biegi w Bydgoszczy odbywają się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” oraz na ścieżkach Nadleśnictwa Żołędowo. Pierwszy bieg edycji ukończyło 400 zawodników, w tym 141 kobiet. Zwyciężył aktualny rekordzista trasy, Błażej Brzeziński, pokonując ją tym razem w 15:08.

- Obecnie jestem na roztrenowaniu, które trwa już od Maratonu Berlińskiego. Oznacza to tyle, że biegam po 50-60km i co jakiś czas startuję. Dzisiejsza prędkość była komfortowa, pozwoliła mi na pewne oderwanie się od rywali i bezpieczny bieg przez cały dystans. Mijający sezon nie był dla mnie łatwy. Mimo iż ciężko trenowałem nie udało mi się zrealizować planów z przyczyn zdrowotnych. Biorę się jednak do pracy, czekają mnie w najbliższych miesiącach zimowe igrzyska wojskowe w programie których są przełaje. Biegi CITY TRAIL są zatem idealną formą sprawdzenia aktualnej dyspozycji i treningu. Na pewno pojawię się podczas kolejnych startów.

Na drugim miejscu finiszował Marcin Biskup (15:43), a trzeci był Piotr Frydrychowski (15:46).

Wśród pań najlepszą okazała się Aleksandra Brzezińska, której pokonanie 5 kilometrów zajęło 17 minut i 6 sekund.

- Bardzo się cieszę, że mogę znów biegać w pełni zdrowia! Wcześniej, przez 6 tygodni zmagałam się z kontuzją. Na szczęście to już za mną. Oczywiście mój obecny trening to początek drogi do szybkiego biegania. Za 3 tygodnie zamierzam wystartować w przełajowych mistrzostwach Polski. Jestem w końcu aktualną mistrzynią kraju. Co prawda daleko mi do najwyższej formy, ale zamierzam ambitnie walczyć. Uwielbiam rywalizację i biegi przełajowe, które zdominują moją zimową część sezonu. Kulminacyjnym momentem mają być wojskowe igrzyska zimowe, na których zamierzam wystartować właśnie w crossie. Docelowo, w przyszłym roku chciałabym oczywiście uzyskać jakiś wartościowy wynik w maratonie.

Drugie miejsce zajęła Marta Szenk (18:50), a „oczko” niżej uplasowała się Daria Maik (18:57).

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJZapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

Terminy kolejnych biegów w Bydgoszczy to 5 grudnia, 9 stycznia, 20 lutego i 20 marca. Wszystkie odbędą się na trasie w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Nasze bydoskie zawody są dofinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz. Partnerem biegów jest Nadleśnictwa Żołędowo.

Łódź

Nasza łódzka 5-kilometrowa trasa poprowadzona jest ścieżkami Parku Baden-Powella. Zawodnicy decydujący się na udział w biegach dwukrotnie mają do pokonania trawiasty podbieg i jest to największe utrudnienie na trasie. Zwycięzca dzisiejszego biegu – zaledwie 16-letni Maksymilian Zawiślak - uzyskał wynik 17:01.

- Biegam dopiero od maja 2020 roku, wcześniej uprawiałem tenis stołowy. Startuję głównie na bieżni. Dzisiejszy bieg był bardzo trudny, aczkolwiek rywale nie ruszyli zbyt mocno, więc byłem w stanie utrzymać ich tempo. Mam nadzieję, że trener nie będzie miał nic przeciwko startom w kolejnych biegach CITY TRAIL - mówił na mecie zwycięzca.

Na drugim miejscu finiszował Jędrzej Hasiura (17:06), a jako trzeci linię mety minął Paweł Kopaczewski (17:12).

W rywalizacji kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Dominika Wiecha, finiszując w 18:39.

- Biegło się ciężko, było trochę zimno, ale bardzo się cieszę z wygranej, bo to moje pierwsze zwycięstwo w CITY TRAIL. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądała dalsza część sezonu – mówiła po biegu najszybsza z kobiet dzisiejszych zawodów. – Pandemia nie odbiła się na mojej motywacji do treningów – biegałam regularnie, czekając aż wrócimy na biegowe trasy.

Drugie miejsce zajęła Andżelika Niklewicz (20:02), a „oczko” niżej uplasowała się Milena Gierach (20:18).

Linię mety biegu głównego przekroczyło 317 osób, w tym 95 kobiet. Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJZapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

Terminy kolejnych biegów w Łodzi to 12 grudnia, 9 stycznia, 6 lutego i 6 marca. Wszystkie odbędą się na trasie w Parku Baden-Powella. Lokalnym współorganizatorem łódzkiej edycji CITY TRAIL jest firma InesSport.

Nasze zawody to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozgrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W dzisiejszej rywalizacji w Bydgoszczy wzięło udział 163 młodych sportowców, natomiast w Łodzi pobiegło 160 dzieci.

Warto przypomnieć, że nasze biegi charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali.

– Zaczynając swoją przygodę z bieganiem, nigdy nie sądziłem, że aż w takim stopniu zmieni ono moje życie. Bardzo szybko przekonałem się, że to nie tylko sposób na poprawę sylwetki, ale też na radzenie sobie ze stresem i poprawę koncentracji. Dlatego jako wieloletni partner cyklu CITY TRAIL chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. Rodzinne biegi przełajowe to doskonała okazja do tego, by wprowadzić aktywność do codziennej rutyny, a tym samym zadbać o swoje zdrowie – mówi Tomasz Zyśko, Dyrektor ds. Klienta Indywidualnego w Nationale-Nederlanden i ambasador tegorocznej akcji CITY TRAIL.

fot. Tomasz Czachorowski

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni