Bydgoszcz

Wraca Flexistav Bieg Granią Tatr - zapisy od piątku, 13 lutego

11.02.2015

Wraca Flexistav Bieg Granią Tatr - zapisy od piątku, 13 lutego

Po rocznej przerwie do kalendarza biegów górskich wraca ultra wyzwanie w Tatrach. W 2013 roku impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie, zapisy skończyły się po sześciu minutach. Limit 250 zawodników pozostawił niedosyt. W tym roku udało się uzyskać zgodę Tatrzańskiego Parku Narodowego na 350 zawodników i wspólny start. Bieg odbędzie się w sobotę, 15 sierpnia. 

Trasa pozostaje właściwie bez zmian: start na Siwej Polanie u wyloty Doliny Chochołowskiej, dalej do schroniska i na grań Grześ -Wołowiec - Jarząbczy Wierch z pierwszym punktem regeneracyjnym w Schronisku na Hali Ornak. Stamtąd na Ciemniak, Czerwone Wierchy i Kasprowy aż do Murowańca (drugi punkt odżywczy). Z Hali Gąsienicowej zawodnicy podejdą na Krzyżne, zbiegną do Pięciu Stawów i Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej przez Rówień Waksmundzką i Polanę pod Kopieńcem do mety, która nie będzie już usytuowana w Kuźnicach, a 1,5km dalej w okolicy ronda kuźnickiego w Zakopanem. Także nowy dystans to ok.71 km z przewyższeniem +5000/-4950mW tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy ukończenie zawodów będzie gwarantować punkty kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc 2016 (w pierwszej edycji były to 2 punkty).

Aby zapisać się na zawody w tym roku, należy mieć zebrane 3 punkty w maksimum dwóch biegach kwalifikacyjnych w latach 2013-2014 (lista znajduje się TUTAJ). W tym organizatorzy zrezygnowali z zapisów w systemie "kto pierwszy, ten lepszy". Zapisy będą otwarte przez 3 dni, od piątku, 13 lutego od godz. 10 do niedzieli, 15 lutego do godz. 22. Następnie z osób zapisanych wylosowanych zostanie 300 szczęśliwców, 50 miejsc zostaje do dyspozycji organizatora. Pełna lista startowa wraz z listą rezerwową zostanie ogłoszona do 23 lutego. Wpisowe na zawody wynosi 250zł + 100zł za udostępnienie terenu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Limity czasowe nie zmieniają się, będą wynosić 6h 30min (od startu) na Hali Ornak, 10h w Murowańcu i 14h przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Start o godzinie 4 rano, limit na całą trasę wyniesie 17h. Punkty odżywcze będą zaopatrzone w ciepłe posiłki i napoje, żele energetyczne, owoce, słone przekąski i drożdżówki, a na mecie oprócz posiłku czekać będzie deser-niespodzianka.

Osoby, które nie wezmą udziału w zawodach, mogą zostać wolontariuszami - w pierwszej edycji pomagało prawie 90 osób. I w takiej roli będzie uczestniczyć w imprezie ekipa CITY TRAIL :) Zapisy dla wolontariuszy rozpoczną się pod koniec marca.

Więcej na www.GraniaTatr.pl 

Tekst: Monika Strojny

Zdjęcia: Piotr Dymus, archiwum CITY TRAIL