Bydgoszcz

Bydgoszcz: Bartosz Kotłowski i Marta Szenk najlepsi

08.02.2015

Bartosz Kotłowski i Marta Szenk zwyciężyli w piątym biegu w Bydgoszczy. W niedzielnych warunkach niezwykle trudno było walczyć o dobre rezultaty bez odpowiedniego obuwia - ubita warstwa śniegu była śliska i nie sprzyjała szybkiemu bieganiu. Trudne warunki nie odstraszyły biegaczy - linię mety w Myślęcinku minęły 532 osoby.

Czas Bartosza Kotłkowskiego to 15:43. Marta Szenk pokonała 5-kilometrową trasę w 18:44. Dzisiejsze zwycięstwo Bartka zapewniło mu wygraną w klasyfikacji generalnej, bowiem ma na koncie już trzy wygrane i jedno drugie miejsce. Marta również zwyciężyła po raz trzeci, jednak nie jest jeszcze pewna końcowego sukcesu, ponieważ aby została sklasyfikowana musi ukończyć co najmniej cztery biegi, a dotychczas startowała trzy razy. – Na pewno będę biegać w ostatnich zawodach, ponieważ rywalizujemy w CITY TRAIL także jako drużyna i nie mogę zawieźć kolegów – podkreśliła na mecie zawodniczka. – Przełaje to przede wszystkim silne nogi i mocna głowa. Dzisiaj na ostatnim kilometrze czułam, że już ledwo przebieram nogami, ale powiedziałam sobie, że to już tak blisko mety, że dam radę, bo to tylko zmęczenie – dodaje zawodniczka. Marta to swego rodzaju fenomen. Zaczęła biegać dopiero w wieku 25 lat, a może pochwalić się naprawdę bardzo dobrymi rekordami życiowymi i to na różnych dystansach, jak choćby ten na 800 metrów – 2:09,11, czy w maratonie – 2:49:03.

Przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Młodzi sportowcy rywalizowali na czterech dystansach, w pięciu kategoriach wiekowych. Łącznie we wszystkich biegach wystartowało ponad 100 zawodników.

Ostatni bieg CITY TRAIL w Bydgoszczy w edycji 2014/2015 jest zaplanowany na 8 marca. Podsumowanie cyklu – tradycyjnie już – będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się w ciągu trzech tygodni od ostatniego biegu. O dokładnym terminie i miejscu gali zakończenia cyklu poinformujemy wkrótce na naszej stronie.

A jeszcze dziś zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z klubem Mega Fit na wydarzeniu Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL na Facebooku.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.