Bydgoszcz

Rusza piąta kolejka cyklu!

05.02.2015

Rusza piąta kolejka cyklu!

W sobotę, 7 lutego w Poznaniu rozpoczniemy piątą kolejkę naszych zawodów. Z kolei w niedzielę, 8 lutego zapraszamy do Bydgoszczy i Łodzi. Przypominamy najważniejsze informacje o biegach.

Elektroniczne zapisy do sobotnich zawodów zamykamy w środę, o godz. 23:59. Do niedzielnych biegów możecie zapisać się do końca dnia w czwartek. Niezmiennie do listy startowej będziecie mogli dopisać się również w dniu biegu – wtedy opłata startowa wzrośnie do 20 zł. 

Wszyscy rodzice i opiekunowie, którzy "dodali" do swojego konta dziecko - muszą pamiętać o potwierdzeniu jego startu na swoim koncie - również najpóźniej na 3 dni przed biegiem. Jak to zrobić? Na koncie, w zakładce „CITY TRAIL Junior” wystarczy wybrać bieg, w którym dziecko będzie startować i zapisać rejestrację. Opłata – symboliczna złotówka jest uiszczana w dniu biegu w biurze zawodów.

Poniżej przeczytacie m.in. o funkcjonowaniu biura zawodów w każdym z miast. Uwaga – w biurze zawodów dzień przed biegiem w każdym z miast można odebrać jedynie już OPŁACONE pakiety startowe. Aby odebrać pakiet w imieniu innego zawodnika konieczne będzie oświadczenie, którego wzór można znaleźć tutaj. Osoby, które zapisały się przez internet, ale nie opłaciły startu lub chcą dopiero dopisać się do listy startowej – zapraszamy do biura zawodów w dniu imprezy. Pamiętajcie też, że obsługa sklepów, w których organizujemy biura zawodów nie musi znać odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania, dlatego w sprawie organizacji zawodów KONTAKTUJCIE się z nami :)

Poznań

Praca biura zawodów w Poznaniu zostanie podzielona na dwa dni. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w piątek w godz. 12:00-19:00 w SklepieBiegacza.pl (ul. Słoneczna 67).

Lokalizacja i mapa trasy znajduje się TUTAJ. Przypominamy, że start biegu głównego w Poznaniu jest oddalony od miasteczka biegowego i biura zawodów o ok. 1200 metrów, stąd aby bez nerwów zdążyć odebrać pakiet i dotrzeć na start, należy pojawić się w biurze przed 10:30 (start biegu głównego jest zawsze o godzinie 11:00). Plan biegowego miasteczka wygląda następująco:

Nie zmieni się formuła startu biegu głównego. Będzie on podzielony na 4 tury. Strefa startowa zostanie podzielona według planowanych wyników: poniżej 22 minut, powyżej 22 minut, powyżej 25 minut oraz powyżej 28 minut. Starty poszczególnych stref będą następować w dwuminutowych odstępach czasowych. Wszyscy zawodnicy muszą stawić się na starcie biegu przed godziną 11:00! Wyniki powstaną na podstawie czasów netto (poza pierwszymi 50. zawodnikami).

Jest jeszcze jedna istotna kwestia - liczba miejsc na parkingach znajdujących się w pobliżu Rusałki najpewniej nie będzie wystarczająca dla 1000 biegaczy, dlatego zachęcamy do korzystania ze środków komunikacji miejskiej. Warto pamiętać również że parking znajdujący się najbliżej strefy mety - od tego roku jest parkingiem płatnym (dla uczestników biegu opłata ta wynosi 5 zł za cały dzień).

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzi instruktor klubu Red FitnessPo zawodach na wydarzeniu Grand Prix Poznań CITY TRAIL na Facebooku przeprowadzimy konkurs, w którym do wygrania będą karnety i wejściówki do klubu.

Bydgoszcz

Odbiór pakietów startowych w Bydgoszczy będzie możliwy już w sobotę, w godz. 10:00-17:00 w SklepieBiegacza.pl (ul. Gdańska 140).

Podobnie, jak w dwóch poprzednich zawodach start biegu głównego będzie podzielony według STREF CZASOWYCH: powyżej 28 minut, powyżej 25 minut, powyżej 22 minut, poniżej 22 minut. Strefy będą ruszać w odstępach - co półtorej minuty. Prosimy o przestrzeganie stref czasowych - dla własnej wygody podczas biegu.  O kolejności na mecie – poza pierwszymi 50. zawodnikami - będzie decydować czas nettoLokalizacja i mapa trasy znajduje się TUTAJ.

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzi instruktor klubu Mega Fit. Po zawodach na wydarzeniu Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL na Facebooku przeprowadzimy konkurs, w którym do wygrania będą karnety i wejściówki do klubu.

Łódź

Również w Łodzi będzie możliwość odebrania pakietów startowych dzień przed biegiem. Sobotnie biuro zawodów będzie zorganizowane w sklepie Salomon w Centrum Handlowym Manufaktura w godz. 13:00-20:00. 

Lokalizacja i mapa zawodów znajduje się TUTAJ.

Po biegu na wydarzeniu Grand Prix Łódź CITY TRAIL na Facebooku odbędzie się konkurs z masażami w FIZJO PLUS do wygrania.

Informacje ogólne – dla wszystkich miast

Plan minutowy         

Szczegółowy harmonogram wszystkich imprez CITY TRAIL wygląda następująco:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Rywalizacja najlepszych

Rywalizacja o zwycięstwo w cyklu w przypadku Poznania jest już w zasadzie rozstrzygnięta. Wśród pań czterokrotnie wygrywała Agnieszka Janasiak. W rywalizacji mężczyzn trzy razy najlepszy był Sebastian Nowicki i to on jest liderem. Sytuacja w Bydgoszczy jest dość skomplikowana. Zdecydowanie najlepszymi biegaczami są Bartłomiej Kotłowski i Krzysztof Gosiewski (obaj LKS Ostromecko) – Bartek ma na koncie dwie wygrane i jedno drugie miejsce, Krzysiek – jedną wygraną i dwa drugie miejsca. Za plecami zawodników LSK Ostromecko są m.in. Michał Kulpa i Sylwester Tuczyński. Wśród kobiet rywalizacja jest nie mniej ciekawa. Dwa zwycięstwa odnotowała Marta Szenk, jedną wygraną i jedno drugie miejsce ma na koncie Daria Maik. Obie zawodniczki brały udział tylko w dwóch biegach, więc o ich sklasyfikowaniu rozstrzygnie ostatni bieg. Do walki o wygraną mogą włączyć się także Michalina Kowalska, Paulina Kulpa i Wiktoria Gurna. W Łodzi w przypadku kobiet zaciętej walki raczej nie będzie – najbliżej wygranej jest trzykrotna zwyciężczyni – Monika Kaczmarek. W klasyfikacji mężczyzn sytuacja jest bardziej skomplikowana – dwie wygrane i jedno drugie miejsce ma Grzegorz Petrusiewicz i to on jest liderem cyklu, jednak nie ma jeszcze ukończonych wymaganych czterech biegów. Wysoko w klasyfikacji są również Błażej Skowroński - zwycięzca poprzedniego biegu oraz Krzysztof Pietrzyk.

Do zobaczenia! :)

fot. Tomasz Szwajkowski