z

Bydgoszcz

Bydgoszcz ciągle w górę!

30.11.2014

Bydgoszcz ciągle w górę!

Kolejna bariera przełamana! 612 biegaczy minęło linię mety naszych zawodów w bydgoskim Myślęcinku. To nowy rekord frekwencji :)

Pod nieobecność dwóch najlepszych biegaczy naszego cyklu w Bydgoszczy -  zwycięzcy pierwszego biegu oraz najlepszego w poprzedniej edycji – Bartosza Kotłowskiego oraz rekordzisty trasy – Krzysztofa Gosiewskiego, zawody wygrał Michał Kulpa (Sport Zdrowie Kondycja Piotr Szewczuk) z wynikiem 16:19. Wśród kobiet najlepszą okazała się tym razem Paulina Kulpa (Sport Zdrowie Kondycja Piotr Szewczuk) – 20:25

Krzysztof Gosiewski i Bartek Kotłowski nie startowali w niedzielnych zawodach, ponieważ dzień wcześniej brali udział w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, podczas których Krzysiek wywalczył złoty medal! - Niestety, mimo zwycięstwa, które uprawnia mnie do startu w mistrzostwach Europy, Polski Związek Lekkiej Atletyki zadecydował, że nie będę reprezentować naszego kraju w Europie. Powód? Podobno zbyt słaby wynik - informuje Krzysztof, który choć nie startował, był na naszych zawodach w Myślęcinku i kibicował innym biegaczom. - Postanowiliśmy z trenerem nie odpuścić. Będziemy próbować rozmawiać z PZLA.

W drugim biegu w Bydgoszczy towarzysko i rekreacyjnie, choć w całkiem niezłym tempie, wystartował mistrz Polski w maratonie z 2007 roku Paweł Ochal (Team Ochal). – Jestem w trakcie roztrenowania, od trzech tygodni kompletnie nie ruszyłem nogą, dlatego dziś startowałem zupełnie na luzie. Wynik 18:25 jak na roztrenowanie jest zadowalający – powiedział po biegu Paweł. - 5 km to najkrótszy dystans, na jakim odbywają się zawody i według mnie najlepszy dla osób, które chcą zacząć biegać. Szczególnie jeśli zawody odbywają się cyklicznie – są świetną motywacją. Startowałem tutaj z dziewięcioosobową grupą moich podopiecznych, ale liczę że w grudniu będzie nas więcej.

W naszych zawodach startują biegacze o przeróżnych zainteresowaniach. I tak na czwartym miejscu w czasie 17:01 przybiegł ultramaratończyk Oskar Mika (KB Łapka). – Trenuję pod długie dystanse, zależy mi na pracy nad wytrzymałością, nie nad szybkością, ale zdarza mi się zrobić krótszy trening w mocnym tempie – tak jak dzisiaj, choć nie był to szczyt moich możliwości – mówił na mecie Oskar. – Moje najbliższe plany to start w Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim i to pod te zawody teraz trenuję.

Przed startem biegu głównego tradycyjnie organizowane były zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, w których mimo dość mroźnego dnia, wystartowało ponad 150 młodych sportowców! :)

Kolejny bieg w Bydgoszczy już 21 grudnia. A jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL opublikujemy zadanie konkursowe, w którym będzie mogli wygrać wejściówki do klubu Mega Fit :)

WYNIKI niedzielnego biegu znajdziecie TUTAJ.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni