Bydgoszcz

Pobiegliśmy w Warszawie i Bydgoszczy po raz czwarty

13.02.2024

Pobiegliśmy w Warszawie i Bydgoszczy po raz czwarty

W weekend 10-11 lutego odbyły się czwarte - przedostatnie - zawody sezonu 2023/2024 w Warszawie i Bydgoszczy. Do linii mety dystansu głównego na 5 km - dotarło 501 osób w Warszawie oraz 454 - w Bydgoszczy. W biegach CITY TRAIL Junior uczestniczyło kolejno 230 i 90 młodych sportowców. W Warszawie była z nami ekipa Fundacji Las na Zawsze - mieliście okazję posłuchać leśnych ciekawostek, a także pobiec z naszymi leśnymi Przyjaciółmi ramię w ramię. W najbliższy weekend - 17-18 lutego widzimy się w Olsztynie, Lublinie, Gdyni i Łodzi.

Warszawa

Zwycięstwo w warszawskim Lesie Młociny odnieśli młodzi triathloniści - Adrian Wilk Zuzanna Sudak

- Tym razem warunki były zdecydowanie lepsze niż podczas poprzedniego biegu, ale do ideału brakowało suchego podłoża, kilku stopni więcej na termometrze i promieni słońca. W takie dni bardzo ciężko o motywację do biegania, moim kluczem jest zdyscyplinowanie, choć przyznam, że czasami trzeba zagryźć zęby. Warto mieć cel - pomaga on w systematyczności. Ale najważniejsze jest znaleźć w aktywności przyjemność i robić to dla zdrowia. Znalezienie kompanów do wspólnych treningów zdecydowanie pomoże w słabszych chwilach. Czasami motywatorem jest też zakup nowego sprzętu treningowego. Wracając do startu, swój bieg oceniam dobrze. Pierwsze zwycięstwo w stolicy bardzo cieszy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że konkurencja była mniejsza, a ja po prostu wykorzystałem swoją szansę - mówil po biegu Adrian Wilk, zwycięzca sobotniego biegu w Warszawie.

Wynik zwycięzcy - Adriana Wilka to 16:05. Jako drugi do mety dotarł Grzegorz Pieńkosz (czas 16:08), a trzeci był Artur Jabłoński (16:11).

W kobiecej rywalizacji jako pierwsza do mety dotarła wspomniana już Zuzanna Sudak (czas 17:41), drugie miejsce zajęła Marta Kaźmierczak (17:57), a trzecia była Yuliia Veremchuk (18:03).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ

Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet nie znamy jeszcze triumfatorów klasyfikacji generalnej, zatem można spodziewać się, że marcowy bieg będzie bardzo emocjonujący. 

Bydgoszcz

Bydgoską odsłonę CITY TRAIL tym razem wygrał Jakub Tuleja, który w poprzednich zawodach dwa razy zajmował drugie miejsce i jest pretendentem do triumfu w klasyfikacji generalnej, ale żeby mógł cieszyć się z końcowej wygranej musi zwyciężyć w kolejnym biegu.

Wyniki najszybszych w niedzielę mężczyzn: Jakub Tuleja - to 14:59, Krzysztof Gosiewski - 15:08, Mateusz Kaczmarek - 15:32.

W kobiecej rywalizacji jako pierwsza do mety dotarła powracająca do formy Olga Ochal (czas 18:17), drugie miejsce zajęła Weronika Janeczek (18:27), a trzecia była Aleksandra Karolczuk (18:53).

- Wygrany bieg zawsze zalicza się do bardzo udanych. Pogoda dopisała, chociaż nie rozpieszczała - było szaro, siąpił deszcz. Ale tak naprawdę taki deszcz to nie deszcz, w bieganiu nie przeszkadzał. Było trochę błota, co na zakrętach dało się odczuć, ale i tak było nieporównywalnie lepiej niż w poprzednich biegach, gdy było bardzo ślisko. W taką pogodę zawsze pilnuję swoich zawodników i znajomych biegaczy, by nosili czapkę lub chociaż opaskę na głowę. Trzeba koniecznie chronić czoło, zatoki i uszy. Poza tym, ja zawsze w okresie zimowym zakładam dłuższe skarpetki. Na starty w warunkach, jak dzisiaj polecam dłuższą, ale cienką koszulkę i drugą na wierz np. bez rękawków, która ochroni nam spocone plecy przez wiatrem. Taki zestaw bardzo się u mnie sprawdza. Natomiast po biegu zawsze staram się ubrać w suche i ciepłe rzeczy - szczególnie jeśli chodzi o górną część garderoby. Po zdjęciu mokrego ubrania możemy spokojnie rozmawiać z koleżankami, kolegami i dzielić się wrażeniami. Biegi CITY TRAIL to bardzo udany pomysł, pomocny w przygotowaniach do wiosennych startów. Zdecydowanie lepiej biega się w grupie, w zorganizowanych zawodach, gdy mamy kiepskie warunki za oknem. Co więcej, mamy możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i co ważne - podbicia formy. Bardzo dziękuję za super zawody. Czekamy na ostatni - mam nadzieję, że cieplejszy - bieg edycji. Do zobaczenia! - Olga Ochal, zwyciężczyni niedzielnego biegu w Bydgoszczy, mistrzyni Polski w półmaratonie 2013.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet nie znamy jeszcze triumfatorów klasyfikacji generalnej - na ostateczne rozstrzygnięcia musimy zaczekać do 10 marca.

Medale podczas marcowych biegów

Nasze zawody odbywają się w 10 lokalizacjach, w formule cyklu Grand Prix, a to oznacza, że aby otrzymać pamiątkowy medal i zostać sklasyfikowanym trzeba biegać regularnie i ukończyć co najmniej trzy biegi w trakcie edycji. W każdym z miast, podczas piątych - ostatnich zawodów sezonu 2023/2024 będą wręczane pamiątkowe medale. Rozdanie nagród odbędzie się z kolei na oddzielnych - również marcowych wydarzeniach (podczas których będzie można także odebrać pamiątkowe medale). Szczegóły opublikujemy wkrotce.

Po ciekawostki zapraszamy na nasze profile na Facebooku oraz Instagramie

Sponsorem tytularnym naszej imprezy jest Nationale-Nederlanden. Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi są dofinansowane przez: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

fot. Karolina Krawczyk

Sponsor tytularny