Bydgoszcz

Wreszcie słońce w Bydgoszczy!

19.02.2023

Wreszcie słońce w Bydgoszczy!

Styczniowy bieg w bydgoskim Myślęcinku odbył się w deszczu i wietrze. Tym razem mieliśmy znacznie lepsze warunki, co skusiło do biegania blisko 600 osób - w tym 147 dzieciaków. Zwycięstwo w zawodach odnieśli Przemysław Ratajczyk i Anna Mrotek. Piąte - ostatnie zawody sezonu w Bydgoszczy zorganizujemy 19 marca.

W końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze biegi, więc na tym etapie cyklu w niektórych lokalizacjach znamy już zwycięzców i zwyciężczynie. W Bydgoszczy mamy jasność wśród kobiet. Końcowy sukces ma "w kieszeni" Olga Ochal, która wygrała trzy poprzednie biegi (dzisiaj nie startowała). Natomiast wśród mężczyzn triumfatora klasyfikacji generalnej poznamy dopiero w marcu, bowiem każdy z czterech dotychczas rozegranych biegów wygrał inny zawodnik. W październiku był to Paweł Ochal, w grudniu - Miłosz Tomaszewski, w styczniu - Dawid Klaybor, dzisiaj - Przemysław Ratajczyk.

Zwyciężczyni dzisiejszej rywalizacji - Anna Mrotek zapewniła sobie tym biegiem drugie miejsce w kobiecej "generalce".

- Dziś było idealnie. Warunki świetne. Kiedy ruszyłam, to czułam moc w nogach i już wiedziałam, że jest szansa na dobre miejsce. Żałuję, że na finiszu nie docisnęłam mocniej. Często zdarza się, że jak dobrze mi pójdzie na zawodach, to myślę sobie, że można było jeszcze lepiej wykorzystać dzień mocnej nogi. Nie zmienia to faktu, że jestem bardzo zadowolona z tego startu i z całej edycji. CITY TRAIL traktuję jako okazję, żeby się pościgać i potrenować do biegów w sezonie wiosenno-letnim. Uwielbiam „piątki”. Jest krótko, ale treściwie i dużo adrenaliny. Poza tym, CITY TRAIL ma swój wyjątkowy klimat. A dodatkowo mam sentyment, bo to pierwszy biegowy cykl, w jakim wzięłam udział - mówiła po biegu Anna Mrotek.

Dzisiejszy wynik Anny Mrotek to 18:24. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Piotrowska (18:48), a trzecia była Agata Tomczyk (19:10). 

Wyniki najszybszych mężczyzn dzisiejszego biegu: Przemysław Ratajczyk - 15:33, Jędrzej Wolski - 15:41, Miłosz Tomaszewski - 15:48. 

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. 

Ogólnopolskie podsumowanie sezonu

Biegi CITY TRAIL odbywają się także (poza Bydgoszczą) w: Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który zaplanowaliśmy na 1 kwietnia 2023 - w Warszawie.

Partnerem naszych bydgoskich biegów jest Nadleśnictwo Żołędowo.

fot. Tomasz Czachorowski


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni