Bydgoszcz

Zimowo w Bydgoszczy

04.12.2022

Zimowo w Bydgoszczy

Nasza 5-kilometrowa trasa w Bydgoszczy była dzisiaj wyjątkowo wymagająca. Ścieżki Myślęcinka i lasu Nadleśnictwa Żołędowo pokryte były topniejącym śniegiem, który skutecznie spowalniał i utrudniał zadanie biegaczom. W takich warunkach najszybszy - Miłosz Tomaszewski - uzyskał wynik 15:57. Wśród kobiet zwyciężyła Olga Ochal. Trzecie zawody w Bydgoszczy zaplanowaliśmy na 15 stycznia.

- Warunki były dzisiaj trudne, ale ja czuję się dobrze na takim podłożu. Regularnie biegam ze swoim psem - wyżłem weimarskim, więc przyzwyczaiłem się do nieprzewidywalnych sytuacji. Jestem pewien, że to dzisiaj zaprocentowało - podkreślił po biegu Miłosz Tomaszewski, zwycięzca dzisiejszych zawodów.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Adrian Bednarek, z czasem 16:02, a trzeci był Paweł Ochal (czas 16:13).

W rywalizacji kobiet najszybszą była Olga Ochal, która uzyskała wynik 18:20. Drugie miejsce wywalczyła Daria Maik (czas 19:48), a trzecia była Karolina Kruber (wynik 20:30).

Wśród startujących była Sylwia Andrzejewska, pasjonatka sportu, od niedawna mocno zaangażowana w bieganie.

- Od lat zajmuję się fitnessem. Bieganie pojawiło się w moim sportowym życiu niedawno i aktualnie stało się jego niezwykle ważną częścią. Biegam 4-5 razy w tygodniu. Postanowiłam nawiązać współpracę z profesjonalnym trenerem, by bezpiecznie robić postępy. Okazuje się, że jest naprawdę nieźle i czuję, że mogę znacznie więcej. Myślę też o startach triathlonowych w przyszłości - mówiła po zawodach Sylwia Andrzejewska, szósta zawodniczka dzisiejszego biegu

Do mety biegu głównego dotarło 365 osób. Wyniki znajdują się TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 122 młodych sportowców.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 50 biegów, w 10 lokalizacjach – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który zaplanowaliśmy na 1 kwietnia 2023.

fot. Tomasz Czachorowski


Sponsor tytularny