Bydgoszcz

Znakomity wynik Mateusza Kaczmarka w Bydgoszczy!

20.03.2022

14:41 - taki czas pokazał zegar, gdy na metę naszego ostatniego biegu sezonu w Bydgoszczy wbiegł jego zwycięzca - Mateusz Kaczmarek. To trzeci wynik uzyskany na naszych trasach w historii cyklu (ex aequo z Maciejem Muślewskim z Poznania). Zwyciężczynią zawodów została Olga Ochal. Zarówno Mateusz, jak i Olga uplasowali się na drugim miejscu klasyfikacji generalnej. Triumfatorami generalki są nieobecni dzisiaj Aleksandra i Błażej Brzezińscy.

- Moim celem było poprawienie rekordu wszechczasów CITY TRAIL, który wynosi 14:39. Niestety trochę chorowałem i to odbiło się na formie. Dystans 5 km odpowiada mi, ale w crossie. Na stadionie to już za dużo, nie przepadam za kręceniem wielu okrążeń na bieżni. Moje najbliższe plany startowe to właśnie biegi na 5 km – najpierw bieg uliczny, a później finał CITY TRAIL, w którym wystartują najmocniejsi biegacze z całej Polski – mówił na mecie Mateusz Kaczmarek.

Drugie miejsce w dzisiejszym biegu wywalczył Marcin Biskup (czas 15:09), a trzeci był Przemysław Ratajczyk (15:21).

W kobiecej rywalizacji najszybszą okazała się Olga Ochal, z wynikiem 17:01. To najlepszy czas Olgi w tym sezonie – o ponad pół minuty lepszy od lutowego rezultatu. Drugie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (czas 18:20), a trzecia była Marta Szenk (18:43).

Wyniki dzisiejszych zawodów znajdują się TUTAJ.

Nasze biegi to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym biegu wzięło udział 129 młodych sportowców.

Przypominamy, że uroczyste podsumowanie sezonu z rozdaniem pamiątkowych medali, dla osób które startowały z nami regularnie (ukończyły co najmniej 3 biegi) oraz nagród, zaplanowaliśmy na 1 kwietnia na Stadionie "Zawisza Bydgoszcz" (godz. 18:00). Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Poza rozdaniem medali i nagród, czeka nas jeszcze jedno – wyjątkowe wydarzenie. 9 kwietnia w Myślęcinku odbędzie się bowiem ogólnopolski, prestiżowy finał cyklu – bieg CITY TRAIL Gold. Na 5-kilometrowej trasie zmierzą się najlepsi biegacze startujący w naszych biegach w całej Polsce (w dziesięciu lokalizacjach), a dodatkowo odbędzie się również bieg towarzyszący – otwarty dla wszystkich. Oficjalna rejestracja rusza 21 marca, ale już dzisiaj informację o zapisach [KLIKNIJ, by przejść do rejestracji] otrzymali bydgoscy biegacze.

- CITY TRAIL Gold to będzie wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy zobaczymy rywalizację naszych biegaczek i biegaczy z różnych lokalizacji. Kwalifikację zdobyły zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w kategoriach wiekowych, a także osoby, które wypełniły minimum czasowe. Minima ustaliliśmy oddzielnie dla każdej lokalizacji i dla każdej z dwunastu kategorii wiekowych – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator naszych biegów. – Bardzo zależy nam na przywróceniu biegom przełajowym należnego im prestiżu, dlatego zdecydowaliśmy się na niespotkane w przełaju nagrody finansowe – także w kategoriach wiekowych.

Informacje o minimach i nagrodach CITY TRAIL Gold znajdują się TUTAJ.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Akcja ma wymiar ogólnopolski i trwa od 26 lutego. Dotychczas przekazaliśmy na zbiórkę już blisko 9000 zł.

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Bydgoszcz.