z

Bydgoszcz

Pierwsze rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej w Bydgoszczy

23.02.2020

Pierwsze rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej w Bydgoszczy

Damian Rudnik wygrał piąty bieg w Bydgoszczy i tym samym zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji końcowej. Wśród kobiet zwyciężyła tym razem Zuzanna Latańska. Do mety biegu głównego dotarło 456 biegaczy. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 212 młodych sportowców. 

Damian Rudnik wygrał dzisiaj po raz trzeci. Jego wynik to 15:09. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Gosiewski  (czas 15:10), a trzeci był Bartosz Kotłowski (wynik 15:26).

- Od początku biegu miałem plan, aby trzymać się za Krzyśkiem i zaatakować na ostatniej prostej przed metą. Biorąc pod uwagę, że jeszcze dwa lata temu startowałem na bieżni - na średnich dystansach, wiedziałem, że mam przewagę szybkościową i starałem się to wykorzystać. To dzięki obecności Krzyśka pobiegłem dzisiaj najszybciej w sezonie – podkreślił po zawodach Damian Rudnik. - Startuję w CITY TRAIL w ramach treningu, dlatego mimo, że mam już pewną wygraną w generalce, planuję pobiec w ostatnim – marcowym biegu. A tydzień wcześniej wystartuję w przełajowych mistrzostwach Polski na dystansie 4 km.

Rywalizacja kobiet jest w trwającej edycji zdecydowanie bardziej zacięta. Zwyciężczyni dzisiejszego biegu – Zuzanna Latańska (z czasem 18:10) dotychczas nie wygrywała na trasie w Myślęcinku, ale nadal ma szanse na końcowy sukces – chociaż aktualnie liderką jest trzecia dzisiaj na mecie – Daria Maik (jej dzisiejszy wynik to 18:29). Drugie miejsce wywalczyła w dzisiejszym biegu Marta Szenk (wynik 18:15), która aktualnie zajmuje trzecie miejsce w generalce, ale jest trzecią pretendentką do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. Wszystko rozstrzygnie się w marcu.

- Ruszyłam dzisiaj wolniej niż zazwyczaj i na dobre mi to wyszło – w końcu udało się wygrać. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Miałam już na tej trasie lepszy wynik, ale jestem zadowolona z czasu. Szykuję się do Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, a w sezonie wiosennym będę startować na 3000 i 5000 m na stadionie – mówiła na mecie zwyciężczyni dzisiejszych zawodów - Zuzanna Latańska.

Nasze biegi w Bydgoszczy są poprowadzone ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Różopole. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 29 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 14 kwietnia.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

fot. Filip Kowalkowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni