z

Bydgoszcz

Damian Rudnik i Daria Maik najlepsi w ostatnim biegu roku w Bydgoszczy

22.12.2019

Damian Rudnik i Daria Maik najlepsi w ostatnim biegu roku w Bydgoszczy

Ścieżki w Myślęcinku po raz kolejny wypełniły się biegaczami! W trzecim biegu sezonu w Bydgoszczy wzięło udział 530 zawodników, a najszybszymi okazali się Damian Rudnik i Daria Maik. W biegach CITY TRAIL Junior wystartowało 285 młodych sportowców.

Wynik Damiana Rudnika to 15:38. Drugie miejsce zajął Bartosz Kotłowski – jego czas to 15:54. Jako trzeci do mety dotarł Piotr Frydrychowski (czas 16:00).

- Dwa lata temu skończyłem karierę stadionową, przez dwa lata nie biegałem w ogóle. Organizm odpoczął, zniknęły moje dotychczasowe dolegliwości, po kontuzji, która wykluczyła mnie z biegania zawodowego nie ma śladu. Jest za to pamięć mięśniowa, dlatego w krótkim czasie doszedłem do satysfakcjonującego poziomu – we wrześniu po trzech tygodniach treningu pobiegłem CITY TRAIL w 16:48 i byłem czwarty. Dzisiaj mam wynik ponad minutę lepszy i zwycięstwo – mówił na mecie zadowolony z siebie Damian Rudnik, wielokrotny mistrz Polski w biegach średnio- i długodystansowych. - Bardzo swobodnie czułem się dzisiaj podczas biegu. Biorąc pod uwagę moje samopoczucie, myślę, że jestem w stanie pobiec na tej trasie poniżej 15 minut, szczególnie, że mój dotychczasowy trening był objętościowy, nie biegałem na prędkościach nawet zbliżonych do tych dzisiejszych.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła – mimo przeziębienia - Daria Maik. Jej czas to 18:25. Drugie miejsce wywalczyła Marta Szenk (18:33), a trzecia była Zuzanna Latańska (19:02).

- Mimo choroby czułam się dobrze. Pierwszy kilometr był żwawy, ale dalej widząc, że mam przewagę nie podkręcałam tempa, aż do 3 km, kiedy przyspieszyłam. Jeżeli czuję, że coś mnie bierze, to odpuszczam ciężkie treningi, albo w ogóle rezygnuję z biegania, wolę zostać w domu i zrobić np. trening siłowy. Wyjątkiem są starty, które już wcześniej planowałam – jak ten dzisiejszy - mówiła na mecie najszybsza zawodniczka dzisiejszego biegu – Daria Maik. - Moje główne plany na 2020 rok to 10 000 m na bieżni i debiut w półmaratonie podczas mistrzostw Polski w Pile. Trener mówi, że wolniej niż 1:18 nie opłaca się biec półmaratonu, więc to jest mój cel minimum.

Kolejny bieg w Bydgoszczy jest zaplanowany na 19 stycznia, a następne: 23 lutego i 29 marca. Każdy z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Filip Kowalkowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni