z

Bydgoszcz

Historyczny wynik w Bydgoszczy!

16.11.2019

Historyczny wynik w Bydgoszczy!

Spodziewaliśmy się, że to będzie szybki bieg, ale żeby aż tak?! Błażej Brzeziński - zwycięzca dzisiejszych zawodów w Bydgoszczy ustanowił rekord wszechczasów naszego cyklu! 14:39 to od dzisiaj nasz rekordowy wynik! Wśród kobiet najszybszą była żona Błażeja, która startuje w CITY TRAIL regularnie - Aleksandra Brzezińska. Czas Oli to 16:36!

Poprzedni rekord naszego cyklu miał już całkiem długie wąsy – został ustanowiony w 2014 roku przez Mateusza Maika w Poznaniu. – Wiedziałem, jaki jest rekord trasy w Bydgoszczy. Nie wiedziałem natomiast, jaki jest rekord wszechczasów we wszystkich miastach. Od dzisiaj już wiem – mówi z uśmiechem Błażej. - Mimo że w Bydgoszczy odbyło się już ponad 40 biegów w ramach CITY TRAIL, to dotąd nie miałem okazji wziąć w nich udziału ze względu na zgrupowania i/lub zbliżające się maratony. Zawsze sobie mówiłem, że jeśli nadarzy się okazja do startu, to będę chciał pobiec rekord trasy w Bydgoszczy. Dzisiejszy bieg świetnie wkomponował się w mój plan treningowy. Kiedyś często startowałem w biegach przełajowych – w 2013 roku wywalczyłem tytuł mistrza Polski, reprezentowałem Polskę podczas mistrzostw świata, zajmując 28. miejsce – 3. wśród Europejczyków. Wiem, że przełaj zawsze był moją mocną stroną i czuję, że pora wrócić do tego typu ścigania. W przyszłym roku, jako żołnierz Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy będę miał za zadanie reprezentować godnie nasz kraj na Wojskowych Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych. Poważnie podchodzę do tej sprawy, więc częściej będziecie mogli mnie spotkać na trasach przełajowych – także na CITY TRAIL. Uważam zresztą, że biegi przełajowe są świetnym elementem przygotowań do biegów długich i maratonu. Trasa w Bydgoszczy jest szybka i jak już wspomniałem daje możliwość wykonania wartościowego treningu. Fakt, że jest sporo zakrętów wybijających z rytmu, ale to element charakterystyczny dla przełajów. Wiadomo także, że  wraz z warunkami pogodowymi trasa będzie się w trakcie edycji zmieniała – dodaje zwycięzca Maratonu Warszawskiego 2017.

Drugą lokatę wywalczył dzisiaj najlepszy zawodnik poprzedniej edycji CITY TRAIL w Szczecinie oraz zwycięzca sezonu 2017/2018 w Poznaniu - Szymon Belgrau (15:37), a trzeci był Adrian Bednarek (15:44).

Wśród kobiet równych sobie nie miała Aleksandra Brzezińska, która jest rekordzistką CITY TRAIL wśród kobiet – w listopadzie ubiegłego roku uzyskała na bydgoskiej trasie czas 16:18. Dzisiaj nie udało się pobiec tak szybko, ale wynik 16:36 dał Aleksandrze piąte miejsce w klasyfikacji open – tylko czterech mężczyzn pobiegło szybciej! Drugą lokatę wśród pań wywalczyła Zuzanna Latańska (17:46), a trzecia była Monika Kapera (18:02).

Linię mety minęło 506 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 280 młodych sportowców.

Kolejny bieg w Myślęcinku jest zaplanowany na 22 grudnia, a następne: 19 stycznia, 23 lutego, 29 marca. Zawody w Bydgoszczy odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Lasów Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko każdego z biegów będą zlokalizowane na Polanie Różopole. 

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Filip Kowalkowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni