z

Bydgoszcz

W drużynie siła!

27.10.2019

W drużynie siła!

W naszym cyklu cenimy sobie rywalizację drużyn, dlatego stworzyliśmy oddzielną klasyfikację. Zgłoszenia zespołów trwają od 15 września do dnia drugiego biegu edycji w każdym z miast. Aktualnie mamy zgłoszonych ponad 370 drużyn, ale nie wszystkie liczą co najmniej 4 członków, co jest podstawowym warunkiem udziału w drużynówce – dlatego prosimy Kapitanów o przypilnowanie kwestii zaproszeń do teamów.

Tworzenie drużyny jest bardzo proste - wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać z menu znajdującego się po prawej stronie opcję „Zapisy drużyn”. Osoba tworząca drużynę automatycznie zostaje Kapitanem, a to oznacza, że ma za zadanie m.in. rozesłać zaproszenia do drużyny, a także przypilnować, aby każdy z zaproszonych biegaczy przyjął zaproszenie i dodatkowo miał na swoim koncie wpisaną nazwę drużyny.

W naszej klasyfikacji drużynowej liczą się zespoły, które składają się z czterech osób – każda z nich musi ukończyć min. cztery biegi (w jednym mieście). W przypadku większej liczby członków, kolejni czterej zawodnicy utworzą kolejny skład (np. CITY TRAIL Team II) itd. Można być członkiem tylko jednej drużyny w danym mieście.

Po zakończeniu edycji najszybsze drużyny (po trzy w każdym z miast) otrzymają nagrody – o szczegółach poinformujemy w II części cyklu – możecie być jednak pewni, że warto!

Jak będziemy przeliczać wyniki kobiet i mężczyzn? Punktacja drużyny zostanie wyliczona na podstawie sumy punktów zawodników:

- punktacja mężczyzn będzie tożsama z punktacją w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych biegów,
- punktacja kobiet zostanie wyliczona z punktacji w klasyfikacji open danego biegu przy zastosowaniu przelicznika wyznaczonego na podstawie różnic frekwencji między kobietami, a mężczyznami, wg wzoru: x = liczba mężczyzn startujących w biegu / liczba kobiet startujących w biegu, np. jeśli w zawodach wzięło udział 1200 biegaczy, z czego 400 to kobiety, a 800 mężczyźni, to x = 2, więc punkty kobiet będą mnożone razy 2. Przelicznik będzie różny dla każdego biegu.

W grupie siła – pamiętajcie! :)

Informacje o klasyfikacji zespołowej znajdziecie także w punkcie 7 (podpunkt C) naszego regulaminu.

fot. Agata Dudek

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni