Bydgoszcz

Niespodzianka w Bydgoszczy

03.03.2019

Szósty z biegów w Bydgoszczy okazał się być bardzo szczęśliwym dla zwycięzcy – Krystiana Szymańskiego. Dziewiętnastolatek ze Złotowa nie tylko wygrał dzisiejszy bieg, ale także zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj - zaledwie siedemnastoletnia - Julia Koralewska. Przed Wami jeszcze gala, która odbędzie się 20 marca.

Krystian Szymański ma na koncie dwa wygrane biegi, dwa drugie miejsca oraz jedną piątą lokatę, która jednak nie jest brana przy klasyfikacji generalnej, gdzie liczą się cztery najlepsze starty. Przed dzisiejszym biegiem olbrzymie szanse na wygraną w cyklu (po raz szósty z rzędu) miał Bartosz Kotłowski, który jednak nie wystartował.

- Bartek to bardzo dobry zawodnik. Miałem świadomość, że wygrana z nim jest możliwa tylko w przypadku nieukończenia przez niego cyklu. Tak też się stało – niefortunnie dla niego, ale szczęśliwie dla mnie – mówił tuż po przekroczeniu mety Krystian Szymański. - Ze względu na to, że wczoraj biegałem w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, a już w lutym byłem pewien, że będę sklasyfikowany w CITY TRAIL i dodatkowo, że pierwsze miejsce może odebrać mi tylko Bartek, dzisiaj miałem nie startować. Ostatecznie stwierdziłem, że mimo wszystko dziś pobiegnę i trochę poeksperymentuję – pierwszy kilometr przebiegłem w czasie 2:50, czyli bardzo szybko, jak na moje możliwości. Chciałem sprawdzić, jak taka strategia się sprawdzi. Jak widać była skuteczna, bo wygrałem. Przed rokiem byłem w CITY TRAIL czwarty, więc w tym sezonie postawiłem sobie za cel podium, a skończyło się na wygranej. Bardzo się cieszę - dodał.

Dzisiejszy wynik Krystiana Szymańskiego na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo to 15:51. Drugie miejsce zajął Piotr Frydrychowski (15:57), a trzeci był Jan Poczewski (czas 16:02).

Wśród kobiet najlepszą okazała się srebrna medalistka niedawno rozegranych Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 – Julia Koralewska. Przełajową trasę pokonała w czasie 17:44. Drugie miejsce wywalczyła Daria Maik (17:47), a trzecia była Julia Afelt (18:22). W klasyfikacji generalnej zwyciężyła szósta dzisiaj Marta Szenk, która już w lutym zapewniła sobie triumf w generalce.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 532 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało blisko 280 młodych sportowców.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 20 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Początek o godz. 18:00 (część poświęcona biegom dzieci i młodzieży), część dotycząca zawodów dla dorosłych – od godz. 19:00.

Jako ciekawostkę dodamy, że najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Bydgoszczy odbył się w październiku i przyciągnął 604 dorosłych i 399 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.

Cykl Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.